JOBI diskusia

Viac
14 dec 2013 18:44 - 14 dec 2013 20:07 #6529 od jope
JOBI diskusia bolo vytvorené jope
Vo fw 2.11.77 som si všimol v root priečinok Hbbtv.Že by nejaký pokus o Hbbtv ?
V menu som nikde nič nanašiel.
Prikladám program Porter na upgrade fw cez RS232.

Táto správa obsahuje prílohu.
Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte sa pre zobrazenie.

Posledný krát upravené:14 dec 2013 20:07 jope

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
14 dec 2013 23:31 - 14 dec 2013 23:31 #6531 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému JOBI diskusia
To je nejspíš adresář určený pro Octagon, jehož verze Hbbtv obsahuje. Některé funkčnosti jsou implementovány specificky pro určitého resellera.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:14 dec 2013 23:31 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
15 dec 2013 16:04 #6543 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému JOBI diskusia
hlavne s tim zelezem, ktere je uvnitr, by to nejspis stejne nejelo. moje nerine ma pouze 118MB RAM (prodejce deklaruje 256MB) a to je sakra malo pro neco takoveho, jako hbbtv.

E2 je celkem zrava:
Mem: 81908K used, 34836K free, 0K shrd, 0K buff, 10744K cached

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 jan 2014 17:07 #6867 od piti.sk
Odpoveď od piti.sk na tému Re: Skytec JOBI firmware
vo FW 2.11.77 mi napr na HBO2 a podobnych programoch neslo prepnut zvuk z ENG na CZE...ENG hralo v pohode a CZE bolo potichu... downgrade na 2.11.57
pomohol a vsetko slape
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: kormanos

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
04 jan 2014 18:13 #6868 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Re: Skytec JOBI firmware
Zdravím,

zkoušel jsem to na BlackBoxu a asi fakt bude na 2.11.77 nějaký malý bagíček.

Zkoušel jsem to na History HD, protože HBO HD nemám. Opravdu když přepnu zvukovou stopu, tak zvuk nejede. Musím přepnout na jiný program a zpět. Pak se rozjede.

CZ stopa může být potichu z důvodu toho, že je to v dolby digital. A nebo může být ta stopa s nižší úrovní hlasitosti už ve vysílání. U History HD je úroveň zvukových stop zhruba stejná.

Zdneněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
18 jan 2014 18:04 - 18 jan 2014 18:06 #7219 od stevecorp
Odpoveď od stevecorp na tému jobi pomer stran
dobry
mam taku otazku ked prehram divx , mkv filmy niektore su roztiahnute obrazovka pomer stran .
neviem to nejako nastavit cez menu prijimaca da sa to nejako nastavit.este jedna otazka niekedy my vypadne youtube neda sa nic prehrat potom druhy den uz ide.co mam zle nastavene+vobec my nerozpozna 3.5 hdd externy 1 tb.ntfs.dakujem za odpoved.najnovsi firmware.
Posledný krát upravené:18 jan 2014 18:06 stevecorp

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
18 jan 2014 18:48 #7220 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému jobi pomer stran
Zdravím,

1.) způsob zobrazení lze nastavit v menu Nastavení A/V výstupu/Formát displaye. Samozřejmě to závisí i od toho jak máte nastavené zobrazení na TV. Takže si zkuste pohrát i s tím. Některé video soubory mohou mít přímo v sobě chybně nastavený poměr stran - závisí kdo to jak ripoval.
Tedy - nejlepší možné zobrazení si musíte vyzkoušet nastavit jak na STB tak na TV.

2.) YouTube - chyba může být na straně Youtube, nebo třeba u vás někde na síti. Jediné co v případě nedostupnosti YouTube můžete udělat, je prověřit vaši síťovou konektivitu.

3.) Předpokládám, že 3.5 je s externím napájením. Pokud by nebyl s externím napájení, tak by se mohlo stát, že ho není schopen STB přes USB utáhnout (USB 2.0 má max 500mA). Dále může být vadný USB kabel. A pozor - problém může být i v délce propojovacího USB kabelu. Zkuste případně kratší kabel. Pokud můžete, tak HDD zkuste i přeformátovat - zase na NTFS. 1TB není u Jobi problém.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
06 feb 2014 17:45 - 06 feb 2014 17:54 #7628 od Fakestring
Odpoveď od Fakestring na tému Po upgrade firmware sa neda nahrat setting
Zdravim,

nestretol sa s tym niekto? Ulozil som si channel setting (.fdu) pred nahranim noveho firmwaru, firmware to asi natiahlo ok, lebo zatial vsetko funguje, ale ten ulozeny setting mi uz nechce zobrat z usb kluca. Skusal som firmware 2.11.57, aj 2.11.77 - sprava sa to rovnako - zasuniem usb, zobrazi sa mi ten subor .fdu, stlacim cervene tlacitko na DO, zacne sa to akoby nahravat, ale za dve sekundy prijimac vypise "end" a restartuje sa. Ospravedlnujem sa, ak sa to tu uz preberalo, ale fakt to nemozem nikde najst. Dufam ze sa Jobi pri tom upgrade nejako neposahal.. Este rozmyslam skusit firmware, ktory som tam mal (2.11.49), ale ja blbec som si ho nezalohoval a teraz neviem, ci taky nikde zozeniem (idem hladat). Neviete poradit, cim to moze byt - robim nejaku chybu pri tom nahravani settingu? Vopred vdaka.
Este doplnim - skusal som aj setting stiahnuty z tychto stranok, skusal som aj iny usb kluc - nic nepomohlo...
Posledný krát upravené:06 feb 2014 17:54 Fakestring

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
06 feb 2014 18:28 #7630 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému JOBI diskusia
Zdravím,

tak jak to popisujete by se to mělo chovat. Setting se natáhne a box automaticky restartuje.

V nastavení stanic se vám pak nic nezobrazí nebo tam nějaké jsou, ale jinak poskládané, než jste si uložil?

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
06 feb 2014 19:59 #7632 od Fakestring
Odpoveď od Fakestring na tému JOBI diskusia
Zdravim Zdenek,

vdaka za odpoved. Neviem, co napisat, citim sa ako blbec. Ono to naozaj zbehlo - robil som to tak trochu na behu - hlavne ma pomylilo, ze ten ukazovatel priebehu operacie sa pohol len minimalne a hned nasledoval vypis "end" a restart. Tak som myslel, ze to ten prijimac z nejakeho dovodu neberie. Ono sa totiz mierne zmenilo nastavenie menu - ked som vliezol do zoznamu kanalov, nevidel som tam automaticky favoritne skupiny, ako som bol zvyknuty a nenapadlo ma stisnut tlacitko "FAV" Az teraz, ked si napisal, ze to chovanie pri nahravani settingu je normalne som sa na to pozrel a je to ok. Ach jaj, ospravedlnujem sa za zbytocny topic a este raz vdaka za reakciu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
06 feb 2014 20:10 - 06 feb 2014 22:17 #7633 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému JOBI diskusia
V pohodě :) Hlavně, že to funguje.

Je v pořádku se zeptat, od toho fórum je. A když se to dá vyřešit takto hladce, tak tím lépe :)

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:06 feb 2014 22:17 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 apr 2014 19:23 #9547 od stefanl
Odpoveď od stefanl na tému JOBI diskusia
Viem dat upgread firmware na jobiku a nestratia sa mi tam udaje ako pluginy oscam,xcam ,settings?Nechcem davat tovarko i ked inde sa tak ma aby sa predislo komplikaciam,tak sa pytam kto ma toho jobka ci to takto prevadzaju a nemusia davat potom udajje zo zalohy.Aebo si to zalohuju povodny firmware daju tovarko nainstaluju novy firmware daju tovarko zase a potom zo zalohy settings a pluginy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
24 apr 2014 19:33 #9548 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému JOBI diskusia
Zdravím,

záleží to od verze, kterou tam teď máte. Nevím přesně od které verze to je, ale minimálně od 2.11.57 si to po upgradu pamatuje veškerá nastavení i pluginy.
Obecně se doporučuje po upgradu dát tovární nastavení. Ale pokud vám po upgradu bude box fungovat stabilně a bez problémů, tak to není nezbytně nutné.

Takže bych doporučil si zálohu nastavení před upgradem pro jistotu udělat. Pak upgradovat. A tovární nastavení dát případně pokud by jste zaznamenal nějaký problém. Upgradoval jsem z 2.11.77 na 2.11.87 bez továrního nastavení a box funguje bez problémů.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 apr 2014 19:56 #9549 od stefanl
Odpoveď od stefanl na tému JOBI diskusia
ok dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
17 jan 2015 06:06 - 17 jan 2015 06:12 #13395 od tripitaka
Odpoveď od tripitaka na tému JOBI diskusia
Pozdravujem.Vyšla nová verzia FW na hd box 7119 a keďže je totožný s Jobi nemohol nazad niekto modifikovať na JOBIKA .vďaka

Skytec HD FAC.octagon.Jobi.HbbTVN.v2.12.18.20150515 ,Openbox S5Hd/octagon/ 01.11.71 od 02.10.2013 XcamClient/Mcas, Mclient
Posledný krát upravené:17 jan 2015 06:12 tripitaka Dôvod: chyba

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.298 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu