× Pokec o čomkoľvek

Amiko Alien2 - Nastavení motoru, Spark, Enigma, Setting, atd

Viac
20 dec 2014 13:47 #12696 od Radovan111
No pane inženýre je tam 66 pak to z ničeho nic klesne na 3 a vyskočí ber na 344 a pak znova 66 SNR- nevím pak zas to chvíli jde tak třeba půl minuty - není třeba to E2 když ji zaktualizuji a nebo konvertorem? Budu muset tu někoho na ten motor sehnat

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
20 dec 2014 14:08 #12697 od Radovan111

Radovan111 napísal: No pane inženýre je tam 66 pak to z ničeho nic klesne na 3 a vyskočí ber na 344 a pak znova 66 SNR- nevím pak zas to chvíli jde tak třeba půl minuty - není třeba to E2 když ji zaktualizuji a nebo konvertorem? Budu muset tu někoho na ten motor sehnat


představte si to pane inženýre že jsem dal otočit ten motor na jinou družici a pak zpět a už to nedělá- ty motory to je asi nespolehlivé-

A ještě se z dovolením zeptám už nebudu otravovat před svátkami-
jaký je prosím rozdíl mezi normálním motorem a táhlovým motorem- který je lepší?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
20 dec 2014 15:25 #12700 od ZdenekMi
BER - obecně je to vysoká chybovost na přijímaném signálu. Opravdu to tedy může být tím, že motor se nenastavil úplně správně a to způsobilo tento problém.

Typy motor: rozdíl je popsaný zde: www.parabola.cz/abc/nataceni/

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 dec 2014 15:09 - 21 dec 2014 15:11 #12704 od Radovan111
Hezký sváteční den,
já vím že se to už nehodí před svátkama otravovat, ale už mě to zase zdechlo ten software, jenom bych se prosím z dovolením ujistil zda to mám dobře zazálohované, a potom se z dovolením zeptám jak to tam do toho boxu dostat- nezdechlo to úplně zelená obrazovka, ale vymazaly se mě ty configuráky na oscam

Nejde to ani sem dát to nenahraje ty soubory :( , Takže nemůžu to tu ani zveřejnit
Posledný krát upravené:21 dec 2014 15:11 Radovan111

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 dec 2014 15:51 #12705 od Radovan111
Dobrá už neotravuju podařilo se mě to už. Zdravím a přeji hezký sváteční den :) :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
29 dec 2014 22:24 #12841 od Radovan111
Hezký večer, srdečně zdravím, z Moravy Vás všechny- pane inženýre- a z dovolením zeptám se čím to teda může být prostě jak jste psal počasím nobo ty kodované programy jdou přes internet tak rychlostí internetu- já mám tu nejpomalejší- nebudu krz satelit platit za nějaký rychlý internet- když měsíčně platím za ty kodované programy 150 Kč- ale je to prostě nespolehlivé- já si chci třeba něco nahrát třeba na Animal planet- třeba něco o kočkách no a v polovině pořadu se to sekne a třeba za tůl minuty to naskočí- někdy se to sekne a už to nepokračuje- prostě je to nanic takový příjem- zda to máte taky tak? Třeba ted nenahrávám a zatím se to neseklo - to jak kdy- ale aby to bylo tak nespolehlivé- to jsem tedy nečekal, co s tím aby se to nesekalo- teď se to ani jednou neseklo- před hodinou pořád
Software aktualizuji každý den a chci se prosím z dovolením zeptat zda mám dobře nastavení správy softvare viz tabulka- protož dnes jak jsem aktualizoval software tak mě to z ničeho nic uplně přeměnilo setting- eště že jsem ho měl zazálohovaný

Prílohy:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
30 dec 2014 15:14 #12868 od ZdenekMi
Zdravím,

k tomu prvnímu: Pokud k dekódování programů používáte kartu, tak je to nezávislé na síťovém připojení. To ovlivňuje dekódování, pokud se připojujete k nějakému serveru přes síť a používáte k dekódování ten. Pak to samozřejmě může ovlivňovat řada vlivů:
a) rychlost internetového přípojení - ale to v dnešní době je prakticky nepodstatné, protože téměř každé připoje ní by mělo teoreticky stačit.
b) stabilita internetového připojení a jeho latence - můžete mít sice rychlý internet, ale pokud jdou pomalé odezvy a nebo výpadky spojení, tak v té době budete mít i výpadky dekódování
c) vytížení procesoru v boxu - provádí nějakou akci, kdy se procesor vytíží na 100% a v té době nejede síť, protože tento proces má menší prioritu
d) výpadky nebo dlouhé odezvy má samotný server, ke kterému se připojujete a pak je to zcela mimo vaši možnost řešení
Závěr: jediné spolehlivé řešení je přístupová karta. U připojení přes LAN na nějaký server počítejte, že výpadky mohou být a budou.

K tomu druhému: podle mě to máte nastavené dobře. Setting by měla ovlivňovat volba "Přepíše soubory nastavení", kterou máte nastavenou na Ne.
Proč se setting přepsal těžko říct, ale nejspíš bych typoval, že tam měli při upgradu nějakou chybu. Takže je dobře mít zálohu, tak jako ji máte vy.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
30 dec 2014 19:30 #12871 od Radovan111
´Děkuji Vám pane inženýre.

programy nepříjmám přes kartu ale přes internet- takže tam jak píšete výpadky budou :( tak to nejsem moc nadšený- třeba dnes jsem nepocitoval žádné výpadky- takže závěr- tedy přes internet to teda bude nespolehlivé
a ještě k tomu druhému

co znamená prosím :
Přepíše konfigurační soubory
Přepíše soubory nastavení
Přepíše soubory ovladačů
Přepíše bootlogo soubory
Přepíše soubory animace (práce)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
30 dec 2014 20:10 #12875 od ZdenekMi
Úplně přesně co to všechno zahrnuje nevím. Jen dedukuji z názvů:

Přepíše konfigurační soubory - konfigurační soubory Enigmy.
Přepíše soubory nastavení - v tom je ten seznam programů.
Přepíše soubory ovladačů - ovladače (pokud je vydaná nová verze, tak se použité ovladače aktualizují)
Přepíše bootlogo soubory - bootlogo na začátku při spuštění přijímače.
Přepíše soubory animace (práce) - spinner (to jak se otáčí vlevo nahoře, když je přijímač zaneprázdněn).

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
01 jan 2015 21:53 - 01 jan 2015 22:06 #12941 od Radovan111
Hezký sváteční večer, přeji Vám všem, a hlavně Vám pane inženýre včechno dobré a hlavně hodně zdraví z moravy, a jenom tak se z dovolením zeptám - jen tak všeobecně- vím že to nemůžu žádat po nikom jak rozkodovávat programy- ale jenom tak všeobecně co znamená prosím
příklad u tohoto kanálu: KetOp12
dole značky viz vlevo obr.
SUBT- to asi titulky?
4:3 -to asi poměr stran
TXT- to asi teletext
SD- ?
B- ?

a napravo dole Eth- ?
VIA- to je jako kodování?
SEC- ?
NAG- to je jako Nagravision

No a hlavně co znamená to Dostupné a ty čísla






Děkuji Radovan
Prílohy:
Posledný krát upravené:01 jan 2015 22:06 Radovan111

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
01 jan 2015 22:14 #12942 od ZdenekMi
SD- program vysílá v SD rozlišení
B- program se přijímá přes druhý tuner (první by byl A)

a napravo dole Eth- připojeno přes LAN kabel k internetu
VIA- Viaccess
SEC- Seca
NAG- to je jako Nagravision

No a hlavně co znamená to Dostupné a ty čísla - ty čísla znamenají CAID. Takže třeba programy Skylinku tam musí mít uvedená čísla 0D96 (ICE karty) nebo 0624 (Irdeto karty).

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
03 jan 2015 20:48 #13005 od Radovan111
Hezký večer pane inženýre, Vážení

jenom se tak z dovolením zeptám o té E2 OPENATV- tam je skoro každý den možná aktuallizace softwaru a proč někdy třeba jak dnes nebo včera nebo už x krát jsem zaktualizoval E2 a box už nehlásí ani zelenou obrazovku- prostě napíše na displeji boot a zobrazí se pouze hodiny- nic ani zelená obrazovka- nic- vím budu muset to už jsem dělal vícekrát vyhodit přes spark z boxu tu špatnou E2 zaktualizovanou a nahrát tam tu starou i se zálohou.kterou naštěstí mám

Ale jenom se chci tak všeobecně zeptat proč to někdy tak dělá? Já vím že se na to přesně nepříde, ale to způsobí nějaká ta softwarová aktualizace? A proč vlastně oni ty aktualizace dělají skoro každý den? Jenom názor co si myslíte? to vytváří ty aktualizace jako amatéři nebo kdo? Oni mají pevně stanoveno kdo to bude aktualizovat? A podle čeho? A to je bez záruky? A nespolehlivé? - vím můžete namítat že je to zadarmo- že? Děkuji promiňte jenom stručně ať neotravuju- ale co si o tom myslíte?Omlouvám se a Děkuji hezký večer Radovan :) :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
03 jan 2015 21:10 #13006 od ZdenekMi
Zdravím,

obecně na image pracuje řada lidí a týmů a generuje se pro celou řadu přijímačů a jejich různých typů a variant. A to je z hlediska vytváření software dost složitá situace. Takže se někdy může stát, že některé aktualizace vyvolají problém. Určitě ale musí mít přesně stanovené postupy a metodiky, jak při vývoji, aktualizacích a sestavování image postupovat, jinak by se to nedalo ukočírovat. Vývojem software se zabývám a to co dělají - to musí být opravdoví machři. Osobně přes nimi smekám :-)

Aktualizace vydávají záměrně každý den, aby si mohl nejnovější verzi kdokoliv kdykoliv stáhnout. Vzhledem k tomu, že vytváření image je v podstatě kontinuální a nikdy nekončící proces, tak je to podle mě rozumný přístup. Protože pokud by se snažili vydávat jen nějakou "stabilní" verzi, tak se tím vývoj výrazně zpomalí a hlavně to v podstatě není ani možné. Právě z důvodu, že se software neustále vyvíjí.

Stahovat aktualizace každý den je v podstatě hlavně pro toho, kdo chce tyto verze zkoušet a testovat a to s rizikem, že něco nemusí v některé aktualizaci fungovat správně.

Jinak sami od OpenATV doporučují zůstat u verze, která funguje OK delší dobu a aktualizace dělat třeba v měsíčních intervalech a to aktualizací kompletního buildu image. A udělat si před tím zálohu image, aby se v případě problémů k němu dalo vrátit.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
03 jan 2015 21:27 #13007 od Radovan111
Děkuji Vám pane inženýre, za vyčerpávající vysvětlení já jsem chraň bůh nikoho neobvinil a jak jste vlastně už zde psal takže oni vlastně to vytváří ty aktualizace tak že každý den tam něco změní a vlastně to je podobné jak třeba ve Windowsu , akorát tam oni mají nějak to jinak ošetřené- že když to zdechne ten op systém tak mají jakousi antiaktualizaci.

Oni ti vývojáři nebo jak je promiňte mám nazvat- kdyžtak se omlouvám jim pokud jsem je špatně pojmenoval to ani asi nemohou dennodenně zkoušet a ověřovat na všech typech boxů?

A ještě poslední promiňte fakt poslední dotaz jako Vás odborníka- takže asi žádný typ E2 nemá nějaký program jakobi antiaktualizaci že když to náhodou zdechne že by se to něčím ta špatná aktualizace vyrušila- asi neexistuje nic- jenom ERASE E2 přes Spark ? a nainstalování staré E2 ze zálohy.
Omlouvám se všem pokud se tak blbě ptám

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
03 jan 2015 21:47 #13008 od ZdenekMi
Nevím o takové E2, kde by se dal automaticky udělat downgrade na předchozí verzi.

Jedině jak píšete. ERASE E2 a nainstalování ze zálohy.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.261 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu