× Ak máte otázku na prijímač AB IPBOX/Cryptobox, tu založte novú tému

650HD zamrzanie "kvality" signalu - nasledne zamrznuty obraz

  • smoula99
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
02 dec 2021 10:19 #25825 od smoula99
Dobry den

Mam Cryptobox 650HD s FW (aktulane 1.15.22455 = 1.14.22632) no vyskusal som vsetky dostupne verzie (starsie ci novsie).
Vsimol so si ze zacal zamrzat obraz a tak som zacal sledovat co sa deje (a vyskusal vsetky dostupne FW). 
Otvoril som graf kde zobrazuje kvalitu a vsimol som si ze ak je kvalita napr 72% potom spadne na 0% zamrzne obraz a nasledne skoci napr. na 62% no obraz zostane zamrznuty. Tuto zamrznutu "kvalitu" drzi stale az pokial prepnem na iny kanal ale musi byt s inou frekvenciou. (pri kanaly s rovnakou frekvenciu "kavalita" zostava stale zamrznuta).
Vyskusal som zapojit 650HD na iny kabel a iny konvertor a robilo to iste. Vyskusal som iny prijimac na tento kabel a vsetko bolo ok. Zvlastne je aj to, ze nezamrzaju vsetky programy (vsetky frekvencie, iba niektore, ktore som zacal sledovat)
Co s tym?

Dakujem za kazdu radu

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
02 dec 2021 10:49 #25826 od jan58
Podľa mňa si použil všetky varianty vylučovacej metódy, takže to vyzerá na vadný prijímač. Pravdepodobne tuner. Neviem či má význam to posielať na servis, za cca 60€ si kúpiš novú 800UHD

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • smoula99
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
02 dec 2021 10:59 #25827 od smoula99
Tiez si myslim, ze je asi vadny prijimac (alebo SW). Pisal som aj do AB comu, ale nechcu to riesit lebo to nie je ich "orginalny" SW.

Rozmyslal som nad Cryptobox, no uz si radsej priplatim za Linux a stabilitu nez riesit taketo problemy.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 dec 2021 11:01 #25828 od jan58
Však nahod na skúšku ten ich originál a hned budeš vedieť či je to softom, alebo nie.

download.abcom.sk/AB%20Cryptobox/AB%20Cr...box%206XX/AB_CR_650/

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 dec 2021 13:31 #25829 od Hrdlicka
Este by som aspon vizualne pozrel ci nie su "napuchnute" kondenzatory v prijimaci a preventivne by som ich vymenil ale pokial nie si technicky trochu zdatny tak by som sa do toho nepustal na Tvojom mieste.Niekedy aj tato vymena /stoji to par euri/ pomoze este predlzit zivotnost tohto prijimaca.

VU+ Solo2, VU+ UNO 4k SE, Optibox Zebra, AB Cryptobox 750, AB Cryptobox 652, AB Cryptobox 650

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.164 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu