× Ak máte otázku na prijímač Amiko, tu založte novú tému

Diskusia: Amiko Alien 2

Viac
19 máj 2014 15:44 #9888 od Radovan111
Odpoveď od Radovan111 na tému Diskusia: Amiko Alien 2
Tak jsem pane inženýre ten box zastínil a pořád jede na tom programu co byl nastaven tedy Prima, eště ho nechám zastíněný a zkusím nahrávat na externí HDD komisaře Rexe jestli se náhodou nepřepne-nebo nevypne samovolně nahrávání jak to dřív box dělal, když nebyl zastíněn, tak nevím čím to je ?

tady nemá nikdo aspoň nevím u nás v paneláku Amiko, a je prosím možné že by ty zbloudilé signály to bralo nějak přes stěny panelu? A aj z nějakého jiného příjmače?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
19 máj 2014 17:30 #9889 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Diskusia: Amiko Alien 2
Zdravím,

nedokáži přesně odpovědět, protože tohle není moje parketa. Tohle je spíš na nějakého elektrotechnika.

Nemyslím si, že je technicky možné, aby šel signál z ovladače přes zeď. Spíš jestli to nezpůsobuje nějaký jiný signál, třeba ze silného zdroje WiFi, jiného blízko umístěného přijímače, apod. Jenže to se bude hodně špatně hledat :(

Můžete ještě zkusit přijímač umístit na jiné místo, jestli máte možnost. Bude to chtít zkoušet najít zdroj problému.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
19 máj 2014 17:37 #9890 od Radovan111
Odpoveď od Radovan111 na tému Diskusia: Amiko Alien 2
Zatím je to tak že je příjmač zakrytý a nahrává pořád a ani se nepřepne nic, nemůžu ho nějak přemístit, mám ho ve stěně v nábytku- takže nevím co budu dělat- a to každý ten příjmač vysílá na jiné frekvenci? A nebo kdybych si objednal nové dálkové ovládání tak by to asi nepomohlo? A nebo ještě zkusím odpojit WiFi adaptér, nevím :( :( :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
19 máj 2014 17:44 #9891 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Diskusia: Amiko Alien 2
Zkuste. Vypněte router, TV, případně další zařízení, které jsou v blízkosti přijímače.

Dálkovým ovladačem to nebude, protože z něj jste měl vyndané baterie a blblo to stejně.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
19 máj 2014 18:11 #9892 od Radovan111
Odpoveď od Radovan111 na tému Diskusia: Amiko Alien 2
To bude asi tím WiFi adaptérem, já mám totiž box připojený k síti jak drátově- kabelem tak i bezdrátově WiFi adaprérem a ten není ten adaptér značky Amiko- tak ten to bude asi rušit potvora a možná ani asi nemožu mít drátové a bezdrátové připojení? nebo prosím ano?

- to se asi hádá- tak jsem vytáhnul ten WiFi adaptér a zatím to furt nahrává a nic se nepřeplo a ani nepřestalo :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
19 máj 2014 19:47 #9894 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Diskusia: Amiko Alien 2
Tak to může být klidně ono, protože FW počítá buď s připojením přes LAN nebo WiFi. Když jsou použité oba dva typy připojení, tak to může klidně vyvolávat takovéto podivné chování.

Pokud je box připojený přes LAN kabelem, tak nechte určitě jen to, protože kabel je lepší než WiFi. A připojovat WiFi adaptér už pak nemá smysl.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
19 máj 2014 19:57 #9895 od Radovan111
Odpoveď od Radovan111 na tému Diskusia: Amiko Alien 2
Ano pane inženýre- wifi adaptér je odpojený, box není zakrytý, box je přihlášený k síti drátově a už to nechci to zakřiknout, ale už se nepřepíná- už prostě nedělá ten bordel. Tak snad to půjde.
Děkuji Vám za vše a přeji příjemný večer Radovan :) :) :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
07 jún 2014 17:53 #10156 od Radovan111
Odpoveď od Radovan111 na tému Diskusia: Amiko Alien 2
Hezký den,
takže konečně jsem zjistil proč se box automaticky po určité době vypínal, zapínal atd.
Takže se musí dát Systém, základní nastavení, nastavení času- automatické vypnutí se musí dát vypnuto, automatické zapnutí- též vypnuto,

a dál PVR/HDD Nastavení- nastavení záznamu a já jsem nastavil- Trvání 12 hodin,

Takže konečně jsem to vyřešil a box nedělá bordel :) :) ,

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
07 jún 2014 18:08 #10157 od Radovan111
Odpoveď od Radovan111 na tému Diskusia: Amiko Alien 2
A ještě jsem narazil teď na věc- když dám Různá nastavení

a je tam mimo jiného- Power saving mode


a když dám zapnuto tak při vypínání- box píše ukládám počkejte a když ho zapínám tak při zapnutí box napíše bootování a cca minutu než naběhne program

a když dám vypnuto tak box při vypínání se ihned vypne, a při zapínání ihned naběhne program

co to má prosím za význam ten power saving mode? Má být na zapnuto a nebo vypnuto!! ;) ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
07 jún 2014 18:15 - 04 júl 2014 12:52 #10158 od Radovan111
Odpoveď od Radovan111 na tému Diskusia: Amiko Alien 2
Zdravím, Vás pane Marián
a promiňte kde jste tu Enigmu Hyperion stáhnul tady na foru???


Já mám v tom Amiku Alien2 Spark a Enigmu HDMI a chěl bych vyzkoušet Hyperion tak jestli by jste mě napsal kde jste ho tady stáhnul.

Děkuji Vám
Radovan :)
Posledný krát upravené:04 júl 2014 12:52 Radovan111

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
07 jún 2014 18:31 #10159 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Diskusia: Amiko Alien 2
Zdravím,

Power saving mode znamená, že box se prakticky úplně vypne a odebírá jen minimum elektrické energie. V podstatě je box ve stavu, kdy ho lze jen zapnout, ale pak musí znovu kompletně nabootovat celý systém a to právě trvá delší dobu. U Enigmy se tento stav nazývá deep stand-by.

Pokud Power saving mode nepoužijete, tak box se vypne do klasického stand-by, ale systém na pozadí pořád běží a je po opětovném zapnutí prakticky okamžitě připravený reagovat. V tomto stavu box odebírá větší množství elektrické energie.

Takže záleží v podstatě jen na vás čemu dáváte přednost:

a) Power saving mode zapnuto - nižší spotřeba energie, ale delší doba na vypnutí a zapnutí. Také v tomto režimu nemusí fungovat některé funkce jako např. časovač.

b) Power saving mode vypnuto - okamžité vypnutí a zapnutí přijímače, ale vyšší spotřeba energie.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
07 jún 2014 18:48 #10160 od Radovan111
Odpoveď od Radovan111 na tému Diskusia: Amiko Alien 2
Mockrát Vám děkuji pane inženýre, za velmi obsáhlé a vyčerpávající vysvětlení o power saving modu.

Já nechám asi zapnuto, aby nebral moc elektrické energie box,

A ještě se prosím z dovolením zeptám promiňte už to tu možná bylo uvedené Standby Clock

ty hodiny zobrazení, když mám ON tak taktéž asi box má vyšší spotřebu, protože jsou hodiny zapnuty ve Stand By režimu?

A ještě co znamená Loop Through? :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
07 jún 2014 18:58 #10161 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Diskusia: Amiko Alien 2
Standby Clock - určitě o něco větší spotřeba bude. Ale myslím si, že rozdíl bude tak minimální, že bude sotva měřitelný. Pokud hodiny na přijímači nepotřebujete, tak je vypněte. Ale jinak si myslím, že vůbec nevadí, pokud je necháte zapnuté.

Loop Through - to je pokud máte tunery propojené propojkou. Tedy když ke každému tuneru není přivedený samostatný nezávislý kabel, ale je přiveden jen např. k 1 tuneru a druhý je pak připojený propojovacím kabelem z 1 tuneru. Druhý tuner se pak nechává nezávisle, ale je na něm možné naladit jen některé transpondéry podle toho, jak je zrovna naladěn 1. tuner. Takže tuto volbu použít jen pokud jsou tunery propojené propojkou (z prvního tuneru LNB OUT na druhý tuner LNB IN).

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
07 jún 2014 19:06 #10162 od Radovan111
Odpoveď od Radovan111 na tému Diskusia: Amiko Alien 2
Znovu Vám mockrát děkuji pane inženýre za velmi vyčerpávající vysvětlení


- já mám tedy propojeny ty tunery propojkou takže dám Loop Through zapnuto.


Mockrát Vám děkuji a přeji hezký večer

Radovan :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
04 júl 2014 12:23 #10456 od ondrovic.jano
Odpoveď od ondrovic.jano na tému Diskusia: Amiko Alien 2
Dobry den.

Som novym uzivatelom na tomto fore a chcel by som Vas poziadat o nejake informacie. Minuly rok v juli som si cez e-shop digitalne ellano zakupil satelitny prijimac Amiko Alien II. Chcel by som Vas poprosit o informacie ohladom spustenia sluzby "Fast Scan". V dodanom navode k prijimacu o tomto nebola ziadna zmienka. Zaujimalo by ma k comu tato sluzba je, ako funguje a co treba nastavit pre jej bezproblemove fungovanie. Dopocul som sa, ze tato sluzba ma automaticky nastavit nove kanaly, bez toho aby ich bolo treba manualne nainstalovat. Som uzivatelom Skylink karty Irdeto Ice. Za vsetky poskytmute informacie Vam vopred dakujem. A prosim neodkazujte ma na google, nakolko nie som zabehnutym pouzivatelom informacnych technologii.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.250 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu