Poradňa

Viac
14 mar 2014 08:45 #8768 od tomko
Odpoveď od tomko na tému Jobi CCcam klient
Mam otazocku B) dlho som sa nezval :cheer: ale mam kartu irdeto , nie m7. a stava sa mi to ze nova hd a spot2 mi nedekoduje. mam zaklad a multibalik. ostatne idu ok, dostatocny signal ber je na 0 a signal nastavovany merakom. v com by bol problem? skusal som aj vymazat a znova nainstalovat.
dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
14 mar 2014 08:58 #8769 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Jobi CCcam klient
hmm, to je divné. Programy jsou na jiném transpondéru.

Vložil jsem sem svůj konfig z Jobi a oscam co aktuálně používám. Mám tam taky Irdeto kartu a funguje bez problémů.

Zkuste to s nimi.

Zdenek
Táto príloha je pre hostí neprístupná.
Prosím, pre jej zobrazenie sa prihláste alebo zaregistrujte.


Táto príloha je pre hostí neprístupná.
Prosím, pre jej zobrazenie sa prihláste alebo zaregistrujte.

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Táto správa obsahuje prílohy.
Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte sa pre zobrazenie.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
14 mar 2014 12:14 #8772 od tomko
Odpoveď od tomko na tému Jobi CCcam klient
este som zabudol poznamenat ze co sa tyka oscam config tak ja ho mam upraveny tak aby som vyuzival aj mgcamd ako klienta a oscam ako server, takze oscam konfig asi nevyuzijem.ale skusim pouzit oscam verziu a uvidim co to spravy.dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
15 mar 2014 00:00 #8781 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Jobi CCcam klient
tak se podivej do mgcamd logu. nech dekodovat jakykoliv program a pak z nej prepni na novu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
15 mar 2014 13:08 #8793 od tomko
Odpoveď od tomko na tému Jobi CCcam klient
vaskee,teraz trosku mimo sa opytam. ked som si nainstaloval aj druhy prijimac skytec na enigmu hd ready. a chcel by som zdielat kartu z druheho prijimaca,kt ma tiez E2 hd ready. ako postupovat? predpokladam ze sa to nastavje v sekcii oscam.user a pridanie dalsieho user pricom ako prveho mam mgcamd po tvojej rade. alebo sa mylim? ak ak ano ake hodnoty sa davaju? ip adresa prijimaca?
lebo na inom fore som sa dozvedel ze sa vyuziva cccam ale pre sh4 ani all som nenasiel.
dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
16 mar 2014 12:18 #8800 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Jobi CCcam klient
ciste teoreticky by to melo fungovat na stejnem principu, jako to mas nakonfigurovane ted. tedy oscam jako server, na ktery se pripojuje mgcamd jako klient. v podstate je jedno, cim se na server pripojujes, jen je dulezite komunikovat stejnym protokolem, ve tvem konkretnim pripade tedy skrze newcamd.

mam doma jen jeden pristroj a kartu nesdilim. nicmene si muzes zkusit pohrat s pridanim noveho usera a s editaci newcamd.list na stejnem principu, jako to mas nakonfigurovane ted. je treba nastavit jiny port, aby kazdy service pouzival svuj unikatni. neassignuj tomu nizke porty, ty se pouzivaji pro OS. idealne pokud ti ted mgcamd pro jednoho usera bezi treba na 20030, tak pro druheho nastav napr. 20040.

pripadne si over, ze na tom portu nic nebezi:

netstat -an | grep 20040
pokud ti to nevrati zadny vysledek, znamena to, ze port je volnej a muzes ho pouzit.

kazdopadne konfigurujes to na sve vlastni riziko. druha karta bude nejspis placena sluzba a celkove sdileni legalni neni.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
16 mar 2014 15:46 #8816 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Jobi CCcam klient
i tohle je nejspis jeden z duvodu, proc se skylink sverepe drzi prosazovani znacky skylink ready (kamuflovan za prohlasenimi, ze jistota bezchybneho prijmu garantuje pouze logo skylink ready). jednoduse uzavreny OS, kde ma root defaultni shell nastaveny na nologin.

jenze uprimne, kolik lidi s parabolou si s necim takovym dokaze pohrat a nakonfigurovat? imho minimalni mnozstvi. mnohem vetsi casti lidi skylink tak akorat nas*ere a nedivil bych se, kdyby tito lide s drazsimi linuxovymi pristroji odesli ke konkurenci, kde je nekdo nebude linsovat za to, jaky STB si koupili.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 mar 2014 19:36 #9033 od tomko
Odpoveď od tomko na tému Jobi CCcam klient
vaskee, pred nedavnom pri nastavovani vzajomnej spoluprace newcamd a oscam som musel najst cislo port-u? podla logu mam aj druhy prijimac s ice kartou a nemozem vystihnut to cislo. a ty si pisal aj o tom ze sa da zmazat log a ze sa znova vytvori a tam to uvidim. ako sa to robi resp. kde sa vymaze ten log?dik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
26 mar 2014 18:11 #9064 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Jobi CCcam klient
port, na kterem ti ta sluzba pobezi si nastavis sam dle libosti. nastavuj vyssi cisla, nizsi jsou rezervovane pro OS.

log staci jen smazat. po restartu camu se log vytvori sam.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
19 apr 2014 20:40 #9466 od tomko
Odpoveď od tomko na tému Jobi CCcam klient
mam mozno blbu otazku ale aj tak to skusim. ak teoreticky na ednom prijimaci by som mal nainstalovanu enigmu hd ready a na druhom prijimaci tovarensky fw s pluginom xcam client a s nastavenim protocolu naapr. cccam, newcamd,...bude to fungovat? obe su predsa enigmy, alebo sa mylim?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
19 apr 2014 20:44 #9467 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Jobi CCcam klient
Podle mě by to mělo fungovat. Na boxu E2 Oscam jako server a na druhém přes Xcam připojení. Pokud budou kompatibilní protokoly, tak by to mělo fungovat.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
19 apr 2014 21:16 #9468 od tomko
Odpoveď od tomko na tému Jobi CCcam klient
Dakujem, vyskusam

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 apr 2014 19:55 #9514 od tomko
Odpoveď od tomko na tému Jobi CCcam klient
vaskee: mam na teba otazku, skusam pripojit skytec hd ready a skytec original fw. v originalnom fw je nainstalovany plugin xcam clien a su tam rozne protokoly. ty si o par stranok pisal ze ked budem chciet pridat klienta tak je to to iste ako si my pomohol pri oscam a mgcamd, teda sa konfigurovalo cez newcam.list, oscam conf, oscam user apod.
moja otazka tiez treba dopisat aj v newcam.list co?, v oscam conf asi toto?
[newcamd]
jobi = 1
port = 10020@0624:?
key = 0102030405060708091011121314

oscam user

oscam.user
[account]
user = mgcamd
pwd = mgcamd
group = 1
au = irdeto
caid = 0624

[account]
user = jobi
pwd = jobi
group = 1
uniq = 1
au = 1

na druhom prijimaci s original fw dat protokol newcamd? s url servera s use jobi pwd jobi a group 1?

je tato myslienka od zaciatku zla?dakujem

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 apr 2014 16:29 #9530 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Jobi CCcam klient
abych se priznal, tak moc nerozumim otazce. co se kam snazis pripojit?
pochopil jsem, ze mas dva boxy. na jednom originalni fw., na druhem hd ready. a co s nimi chces delat?

pokud se snazis porad o to stejne, jak jsme resili jinde, tak proc jsi nepokracoval v tech hintech, ktere jsem ti dal jak ja, tak dalsich par lidi?
ja to bohuzel nemam kde testovat, pac mam jen jeden box, kazdopadne ten koncept byl dobry.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
23 apr 2014 19:28 - 23 apr 2014 19:30 #9534 od tomko
Odpoveď od tomko na tému Jobi CCcam klient
ano, pokusa sa o to iste a som z toho sklamany ze mi to stale nejde a skusam aj tie veci co si dal ako aj iny a stalu nula bodov. :S aj tak som dal oba na enigmuhdready, server mam nastaveny na oscam-skylink-irdeto-mg a na klientovi skusam oscam-ymond
Posledný krát upravené:23 apr 2014 19:30 tomko

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.272 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu