uloženie zálohy image E2 na disk pomocou BackupSui

Viac
09 sep 2015 15:45 #16114 od pkucera
S pomocou novo doinštalovaného modulu BackupSuite som si chcel uložiť zálohu pôvodnej E2 (OpenPLi, r. 2014) na disk (ponuka "uložiť na HDD"), aby som mal poruke pôvodnú verziu, keď Enigmu aktualizujem do súčasného stavu.
Hlášky v priebehu ukladania však vypisujú, že nie je miesto, hoci disk je pripojený, hrajú z neho filmy, je tam ešte vyše 400 GB voľného miesta, resp. že či to neskúšam uložiť na flashdisk. Postupne vypisované riadky odkazujú kdesi na usr/lib..., nie na externý disk.

Vedeli by ste mi poradiť, ako pomôcť tomu BackupSuite nájsť správne umiestnenie, kde má spraviť tú zálohu? Skúsil som ten externý disk dať aj do predného USB portu, ale nepomohlo. Prípadne iný modul, ktorý si doinštalujem cez ponuku v sat. prístroji.

Ďakujem.


Xtrend 9500
System OE: PLi-OE
Distro: openpli
Firmware version: 4.0
Driver date: 3.8.7+20130522-r0
Kernel version: 3.8.7
Gui version: 2014-03-08

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
09 sep 2015 16:17 #16115 od ZdenekMi
Nevím o tom, že by se dalo v tomto pluginu nějak umístění nastavit. Bere prostě připojený HDD nebo USB klíč.

Ty řádky co vám vypisuje, to je informace o tom, co ukládá do zálohy.

Proč hlásí, že není dostatek místa na disku (pokud je tam ještě 400GB), ale netuším. Zkuste jiný HDD nebo udělat zálohu na USB klíč.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: pkucera

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
09 sep 2015 16:33 #16116 od ZdenekMi
Ještě to zkuste s tím připojeným HDD do předního USB, ale nejdřív přijímač restartujte. Pak teprve zkuste udělat zálohu.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: pkucera

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
10 sep 2015 13:40 #16123 od pkucera
Ďakujem za info.

Skúsil som dnes zas, a posielam Vám foto, čo to vypisuje:

(Ináč, včera mi v tom žltom riadku hore písavalo na konci "dostupných 0K), a potom bolo to hlásenie dvojstranové, s tými riadkami adresovými).
Skúsil som aj do predného USB, ale výsledok rovnaký. Keď som však skúsil na USB kľúč, tak to dnes už išlo, a tam v tom žltom riadku mi písalo jeho plnú pamäťovú kapacitu 16 GB, potom teda to, čo mi píše v priloženom obrázku ("64,0K") znamená, že nevie rozpoznať kapacitu disku (1 TB). Myslel som, že či nemá problém s formátovaním disku (už neviem či ext3 alebo 4), ale keď vie tam ukladať filmy, tak prečo by nevedelo uložiť zálohu.

Vedeli by ste mi ešte, prosím, poradiť, ako by vypadala adresárová štruktúra tej zálohy z BackupSuite na HDD? Skúsim ju tam skopírovať z USBčka, či ju bude vedieť aspon vyhľadať na HDD, možno by sa potom rozbehlo aj ukladanie, ktovie.
Prílohy:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
10 sep 2015 13:48 #16124 od ZdenekMi
Ještě zkuste udělat zálohu na HDD, ale vyberte volbu USB. Je možné, že ten disk je ve skutečnosti namapovaný jako USB zařízení. Už se mě to jednou stalo.

Jinak struktura zálohy je úplně stejná jak na HDD, tak na USB klíči. Měl by se tam vytvořit adresář pojmenovaný et6500 (nebo et6x00) a v něm budou 4 soubory. Celý tento adresář si můžete překopírovat na HDD a z něho pak půjde udělat obnova.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: pkucera

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
16 sep 2015 20:18 #16240 od pkucera
Ďakujem.
Keď som skúsil dať zálohu na HDD cez voľbu USB, tak to nefungovalo.

Po prekopírovaní zálohy z USBčka na HDD šlo vyhľadať foldre s obnovou systému, ale ani potom neumožnilo uložiť obnovu na HDD.
Nakoniec som to vyriešil tak, že na HDD som (tak ako píšu v postupe pri USB) umiestnil súbor "backupsuite", a potom už zálohu na HDD spravilo. Takže tak ako ste hovorili, aj v tomto prípade je HDD zamaskované ako USB.

Vďaka Vám za rady.
Peter

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
16 sep 2015 20:43 #16242 od ZdenekMi
jj, někdy je to takové laborování, než se zadaří. Ale jsem rád, že se vám to nakonec podařilo vyřešit :-)

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.164 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu