VU+ Duo instalacia na SSD

  • tomsk
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
31 jan 2024 18:44 #27145 od tomsk
VU+ Duo instalacia na SSD bolo vytvorené tomsk
Zdravim, mam Vu+ Duo, ktore ma dost malu internu kapacitu ako niektory vedia, tento problem kompenuzujem USBckom na ktorom su pluginy, ale chcel by som sa USBcka zbavit, kedze v dnesnej dobe su SSDcka uz lacne, ze by som kupil nejake male, lacne SSD za 10€, a nejako by som nainstaloval OpenATV na to SSD (kedze Vu+ Duo ma SATA slot), chcel by som sa spytat ci niekto ma navod ako to spravit, kedze pri flashovani Vu+ Duo primarne zapisuje do internej pamate, a ked sa neda interna pamat preskocit, tak by som aspon cez fstab vytvoril mount point na to SSDcko, a mountol by som tam operacny system, a na internej pamati by "ostal boot sektor", len by som sa chcel spytat na navod ako spravit aby Vucko cerpalo data z SSD.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

 
Viac
01 feb 2024 09:41 - 01 feb 2024 11:14 #27147 od zoran
Odpoveď od zoran na tému VU+ Duo instalacia na SSD
Neviem či urobíš to, aby celý systém bol inde ako v internej pamäti. 

U Smallbox images by nemal byť problém presunúť Flash aj na iné ako USB zariadenie, neskúšal si?

digitalne.ellano.sk/magazin-8/rady-a-tip...pen-atv-7-3-smallbox
Posledný krát upravené:01 feb 2024 11:14 zoran

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • tomsk
  • Autor témy
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
Viac
01 feb 2024 09:55 #27148 od tomsk
Odpoveď od tomsk na tému VU+ Duo instalacia na SSD
Smallbox som nikdy nepouzival, je to mensie lebo obsahuje asi menej funkcionalit nie? No ja hlavne potrebujem fastscan, openwebif, oscam :)

No tiez mi napadlo ze sa to neda asi cely system presunut, preto rozmyslam ako spravit ze v internej pamati by bol iba boot sektor a system by bol namapovany cez fstab "bind" ktory je transparentny.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
01 feb 2024 10:16 - 01 feb 2024 10:17 #27149 od Pastoman
Odpoveď od Pastoman na tému VU+ Duo instalacia na SSD
Ved vyskúšaj aktuálny image OpenATV 7.3  images.mynonpublic.com/openatv/7.3/index.php?open=vuduo   a uvidíš či ti ponúkne pri inštalácii presun pluginov na pripojené zariadenie.
Nainštaluješ tak to isté ako v iných boxoch nie je menšia tá enigma, iba je v základe iba to čo treba vo flesh a ostatné presunie na pripojené zariadenie USB (esata musíš skúsiť či zoberie ) skús to najprv s USB.
Posledný krát upravené:01 feb 2024 10:17 Pastoman

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
06 feb 2024 20:42 #27159 od mark9
Odpoveď od mark9 na tému VU+ Duo instalacia na SSD
Ahoj, keďže sa v podstate jedná o linuxový počítač, možné to samozrejme je. Otázka je iba úroveň tvojich skúseností s E2. Keďže máš asi linux rád rovnako ako 90% používateľov E2 boxov, teda vieš ako ako naimportovať pluginy a mapnúť si nejaký ten USB disk k systému podľa návodov, potom si skús vyGoogliť MeoBoot pre BlackHole distro. Pamätám si, že kedysi dávno som ho používal vo Vu+ DUO a fungovalo to. Vtedy boli ešte SSD disky drahšie, tak som to mal na USB, ale robilo to presne čo malo a ja som bootoval z USB všetky druhy BH, VTi, OpenPLi, OpenATV a iné v tých časoch dostupné distrá. Rýchlosť USB portu nehrá rolu (iba pri bootovaní), všetko sa počas používania boxu aj tak načítava z operačnej pamäte.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.146 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu