Poradňa Blackbox

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
12 dec 2013 20:22 #6485 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Zkusil bych jiný HDMI kabel a jiný vstup v televizi. Už jsme zde kdysi řešili něco podobného a problém byl v kabelu a vstupu do TV. Takže to bych vyzkoušel jako první.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Petasan

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 dec 2013 00:26 #6486 od Petasan
Odpoveď od Petasan na tému Poradňa Blackbox
Dobrý večer, měl bych pro zkušené uživatele několik otázek. Jsem laik a tak mi promiňtě možná se ptám špatně:(

1) Měl jsem představu zakoupit ke své nové TV právě BB, ovšem v obchodě již není možné zakoupit kartu irdeto, ale jen novou s označením HD M7. Již obchodník mě upozornili, že zřejmě v tomto případě jsem nejpíš v háji a BB M7 neuvidí, leda s jiným modulem. Při pročtení všech zde napsaných diskuzí jsem pochopil, že by se to asi dalo, ale v tom případě přijdu o mnohá pozitiva BB (jako nahrávání více programu atd).

Je vůbec možné ještě jiné řešení??:(

2) Ještě bych měl dotaz na to propojení. Jak jsem vyčetl, je potřeba ke každému tuneru privést kabel. Nepochopil jsem ale odkud?Na LBN mám 4 vstupy (asi naivně předpokládám, že jsou pro 4TV ale pouze s jedním kabelem). To jsem měl mít na LBN 8 vstupů??

Děkuji mnohokrát a po pročtění všech diskuzí bych rád poděkoval panu ZdeňkuMi, který tak obětavě radí. Více takových poctivých lidí, kteří se dokážou podělit o jejich zkušenosti.

Díky Petr

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Štovčik
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • BlackBox
Viac
13 dec 2013 08:35 - 13 dec 2013 08:43 #6489 od Štovčik
Odpoveď od Štovčik na tému Poradňa Blackbox
TV ide OK, Problém je iba pri prehrávaní z HDD ... Ale skúsim. Možno ...

Mijo

Snáď to niekedy bude všetko fungovať ...
Posledný krát upravené:13 dec 2013 08:43 Štovčik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
13 dec 2013 09:13 #6490 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
@Petasan:

1.) Bohužel je to tak :-( Nové M7 karty jdou jen v certifikovaném modulu. Existují moduly, které umí dekódovat i více programů současně. Ale zkušenosti s nimi nemám, jelikož mám naštěstí ještě ICE kartu.
Pro SkyTecy je snad podpora modulu NEOTION IRDETO DUAL MODUL, který umí 2 kódované současně - což je ale stále docela málo. BlackBox by jinak zvládl 3 paralelně nahrávané + 1 zobrazený (a 1 v PIP). Co se týče kompatibility konkrétního modulu, tak než by jste nějaký kupoval, tak je dobré si to nechat potvrdit prodejcem nebo distributorem. Takže bohužel karta M7 a nutnost použít modul značně omezuje možnosti přijímače. U dvou-tunerového BlackBoxu a při použití dual modulu by zůstala výhoda možnosti příjmu paralelního 2 kódovaných stanic z 2 různých transpondérů.

2.) Z LNB by jsme potřeboval použít 2 kabely - každý do samostatného tuneru v BlackBoxu. V podstatě jako kdyby jste zapojoval 2 samostatné přijímače.

P.S.: A díky za pochvalo. Potěší to :-)

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
13 dec 2013 09:14 - 13 dec 2013 13:06 #6491 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
@Štovčik - zkoušel jste nahrávku přehrát třeba v PC, jestli tam bude také zvuk vypadávat?

EDIT: Ještě doplním. Přehrát soubory bez úpravy by mělo jít v programu Media Player Classic - Home Cinema. Při použití jiného přehrávače bude pravděpodobně nejprve nutno nainstalovat plugin Fixit a spustit ho. Ten projde disk, vyhledá nahrávky a provede úpravu v metadatech hlavičky souboru.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:13 dec 2013 13:06 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
13 dec 2013 13:27 #6492 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Blackbox
s novou kartou skylinku jsem docela prekvapeny. v cem je jina? vzdyt se jedna porad o kodovani podminenym pristupem irdeto, nebo je tam neco navic? docela rad bych to s oscamem vyzkousel, zel bohu novou kartu doma nemam.

co se tyce dvou tuneru, kolik LNB pouzivas? Jestli jeden se 4 mi vystupy (nikoliv vstupy), je tvuj LNB urcen pro 4 nezavisle tunery. staci z nej pak jen vyvest dva kably primo do Skytecu.
pokud mas tech LNB vic (rekneme 2 LNB a na kazdem 2 vystupy), potrebujes DiSEqC. Bud dva, kazdy s jednim vystupem anebo jeden se dvema vystupy. opet plati to stejne, jako vyse, tedy z vystupu DiSEqC vyvest dva kabely, kazdy do jednoho tuneru.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
13 dec 2013 14:47 #6493 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Na nových kartách je zapnutá funkce secure silicon, která použití v UNI čtečkách znemožňuje.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
15 dec 2013 15:58 - 15 dec 2013 16:00 #6542 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Blackbox
to jsou sasci :sick:

edit: jsem zvedavy, jak rychle to nekdo v oscamu obejde..
Posledný krát upravené:15 dec 2013 16:00 vaskee

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
15 dec 2013 16:15 - 15 dec 2013 16:19 #6544 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Je to jejich strategie jak vynutit používání certifikovaných čteček nebo modulů. Jenže tím bohužel velmi významně omezují možnosti dnešních přijímačů - standardně modul umožňuje dekódování jen jednoho programu a to jak z doby před 10 lety. Klidně to můžou omezit i surflockem s "brutálním" nastavením na jeden program a pak budou mít smůlu i ti co dneska používají uni čtečky. Osobně mě to přijde jako nesmyslná strategie, kterou si jen odhánějí zákazníky. Ale oni to asi vidí jinak.

Oscam a silicon secure - nepůjde to tak jednoduše, protože se jedná o funkčnost integrovanou na čipu karty. Takže softwarově ji obejít bude velmi problematické. Neříkám, že to nepůjde, ale nemyslím si, že se to podaří v nějaké dohlední době :(

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:15 dec 2013 16:19 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
15 dec 2013 16:49 #6550 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Blackbox
predpokladam, ze napr. takovi majitele DM za cca 10-15K budou patrit mezi ty bonitnejsi zakazniky Skylinku. uz vidim, ktery z nich se vzda sve masinky za 15tis a prejde kvuli jejich strategii k sunce za 1800Kc s logem Skylink ready. :kiss:

o silicon secure jsem zatim nic necet, ale surflock me osobne prijde pomerne k smichu. kdo bude chtit prijimat piratsky sigmal, ten bude i se surflockem. jen prijdou o ty poctive platici s high tech masinkama.

v dnesni dobe clovek, ktery se zajima o techniku urcite nezustane u platformy, ktera hardware s temito featurama potlacuje. takova strategie posouva jejich platformu namisto kupredu jen zpet do minulosti.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
15 dec 2013 17:02 #6552 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Je to jak píšeš. Jsem jeden z těch, kdo si rádi "hrají" s novými technickými hračkami, a jakmile dojde k tomu, že mě Skylink omezí tak, že nebudu moc toto u jejich platformy dělat, tak od nich odejdu.
Přitom nedělám nic nelegálního, naopak si platím 4 karty a 2 balíčky (a nic nesdílím), takže již několik let jim každý rok platím docela slušnou 5 cifernou částku. A pokud bych měl být za takovou částku nějak významně omezen ve využívání služby, tak přejdu ke konkurenci.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 dec 2013 17:39 #6623 od Dobrovodan
Odpoveď od Dobrovodan na tému Poradňa Blackbox
Zdravím Vás.

Je možné aby mal Blackbox nejakú tepelnú poistku? Pozeral som TV, vypol som satelit a on skolaboval tak, že to vyzerá ako by som ho nemal ani v elektrike. Proste nesvieti. Skúšal som aj inú zásuvku márne. No neviem čo s tým mám robiť. Poradí mi niekto ?
Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
21 dec 2013 18:04 #6624 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Pokud po zapnutí do elektrické sítě vůbec nijak nereaguje, tak to vypadá na nějakou HW závadu.
Nejspíše odešel zdroj nebo něco podobného.

Pokud je ještě v záruce, tak to bude bohužel asi na servis :(
Pokud už je mimo záruku a máte někoho, kdo se vyzná v elektronice, tak ho zkusit proměřit.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: Dobrovodan

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 dec 2013 20:53 - 21 dec 2013 20:54 #6634 od kreatin
Odpoveď od kreatin na tému Poradňa Blackbox

ZdenekMi napísal: Je to jejich strategie jak vynutit používání certifikovaných čteček nebo modulů. Jenže tím bohužel velmi významně omezují možnosti dnešních přijímačů - standardně modul umožňuje dekódování jen jednoho programu a to jak z doby před 10 lety. Klidně to můžou omezit i surflockem s "brutálním" nastavením na jeden program a pak budou mít smůlu i ti co dneska používají uni čtečky. Osobně mě to přijde jako nesmyslná strategie, kterou si jen odhánějí zákazníky. Ale oni to asi vidí jinak.

Oscam a silicon secure - nepůjde to tak jednoduše, protože se jedná o funkčnost integrovanou na čipu karty. Takže softwarově ji obejít bude velmi problematické. Neříkám, že to nepůjde, ale nemyslím si, že se to podaří v nějaké dohlední době :(

Zdeněk


Přeně tak,já jsem taková hračička také a jestli to zavedou u všech půjdu ke konkurenci též a penízky za dvě karty také.
Posledný krát upravené:21 dec 2013 20:54 kreatin

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 dec 2013 22:08 #6635 od byne
Odpoveď od byne na tému Poradňa Blackbox
Mohu se vás tedy zeptat, jaka konkurence připadá v úvahu? Žiju totiž v pocitu, že v podstatě varianta není. Co by připadalo v úvahu, pokud preferuji programy ČT v HD a HBO v HD?
Děkuji, Zbyněk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.271 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu