X-TREND ET4000 Diskusia

Viac
24 okt 2014 08:55 #11866 od freeeurope
Odpoveď od freeeurope na tému X-TREND ET4000 Diskusia
Ahoj, poradil by někdo, jak pročistit celý Xrend 4000HD ???? Postup na očistu linux -boxů jsem našel, ale je problém v tom, že se to provádí kabelem RS 232 a ten do Xtrend-u 4000 nejde zasunout, lépe řečeno není v přijímači vývod pro tento kabel. Přehrával jsem nějaké verze E2 a nyní se mi zdá, že se po těchto přehrání zmenšila paměť , a přijímač je jak pomalý, tak se do něho nepovede nainstalovat moc pluginů a dokonce při zapnutí HBB TV se Xtrend sekne a musí se oživovat vypnutím od el. sítě. Není nějaký postup jak pročistit nebo promazat tyto pozústatky nejak pomocí nepř. RCC ???

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 okt 2014 09:36 - 24 okt 2014 10:17 #11869 od vlastvs499
Odpoveď od vlastvs499 na tému X-TREND ET4000 Diskusia
Pokud dáš na USB disk čistou img, dojde podle mého názoru k úplnému vymazání paměti.
Všechno, co v ní bylo, je vymazáno ještě než se začne do stroje kopírovat. Proto se s čištěním přes RS232 ani nepočítá.
Začni úplně od začátku s holou E2, postupně přidávej pluginy a uvidíš. Osobně jsem měnil firmwary 100x minimálně a nikdy jsem nepozoroval žádné zpomalení.
Doporučuju podívat se na zaplnění paměti přes program DCC anebo si hned udělej zálohu přes backupsuite a uvidíš, jak je tvoje img velká i s pluginy.
Nebo nainstaluj čistou E2 a podívej se na paměť přes DCC a taky hned uvidíš, jestli sedí velikost volné paměti po instalaci vzhledem k velikosti té E2.
DCC si rozhodně nainstaluj, na diagnostiku je to ideální.
Ještě doplňuju o obrázky - v DCC klikni na Telnet a uvidíš to, co je v příloze.
Paměť je první řádek.
Pokud tam bude jen nápis root@et4000, napiš "df(mezera) -m", enter a vyjede to. Bez uvozovek.

ET4000 už ne, ET7000, VU+Zero, DM8000HD
Prílohy:
Posledný krát upravené:24 okt 2014 10:17 vlastvs499
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: freeeurope

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 okt 2014 11:09 - 24 okt 2014 11:12 #11870 od freeeurope
Odpoveď od freeeurope na tému X-TREND ET4000 Diskusia
Ahoj, tak jsem tam pomocí usb-čka nahrál orig.image od xtrendu, cca 3X jsem dal vždy tovární nastavení a restart té originál verze Enigmy. Pak ješte restart boxu a podle Tvé rady do RCC vepsal to df -m -a enter. Snad jsem to udělal dobře nevím jak z telnetem pracovat, jinak RCC využívám často. Tak ti to posílám, mrkni na to prosím, jak to vypadá. Je to tak v pořádku a velikost odpovídá??? Já když jsem instaloval a ládoval tam ty pluginy, tak jsem zaplnil místo úplně do nuly, potom to házelo zelenou "smrt". Ale na to, že jsem nainstaloval pluginů méně než mám v E2 na Hd-Boxu, to je divný... :ohmy:
Prílohy:
Posledný krát upravené:24 okt 2014 11:12 freeeurope

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 okt 2014 15:20 - 24 okt 2014 17:31 #11872 od vlastvs499
Odpoveď od vlastvs499 na tému X-TREND ET4000 Diskusia
Ahoj,
máš to supr. Nezůstává tam nic.
Pokud máš v HD boxu třeba PKT, je logické, že jsi tam nainstaloval víc pluginů, protože tyhle E2 si na USB vyhrazují větší prostor, než je paměť třeba ET4000.
PKT to má tuším 256 mega, ale už si to nepamatuju přesně.
Xtrend 4000 má 128 (což pro mě bylo zklamání, protože většina prodejců píše 256).
Jinak to můžeš opět řešit fleškou, velmi jednoduše přes symlinky v DCC.
Přesuneš na flešku třeba /usr/lib/python/Plugins a vystaráno.
Na flešku nakopíruješ složku Plugins z uvedené cesty, ve stroji přes FTP tuto složku smažeš a v DCC vytvoříš symlink ve stejné složce, kde složka Plugins byla (tedy ve složce /python).
Po kliknutí na tento symlink se vždycky dostaneš přímo na flash disk (obrázek3).
Složku musíš před vytvořením symlinku překopírovat (na USB) a smazat, tohle je důležité, jinak symlink nevytvoříš, byly by to dvě složky stejného jména na jednom místě. Symlink je v podstatě brán jako složka.
Symlink vytvoříš v DCC pravým klikem kdekoli v okně FTP.
Je to vlastně obyčejné přesměrování, stroj to bere, jako by tam ta složka pořád byla, akorát je přesměrovaná jinam.
Pak zrestartuj a jedeš. Instalace už budou probíhat přímo na USB.
Nevýhoda je, že pokud budeš mít tento disk společně třeba s HDD v XTrendu, tedy obě USB obsazená, může se po restartu stát, že si např. po odpojení HDD Trend tu flešku přejmenuje a už nenabootuješ.
Pokud ale nenahráváš, anebo druhý disk neodpojuješ, nic nehrozí.
Návod jsem našel i tady:
digitalne.ellano.sk/magazin-7/rady-a-tip...-ti-prijimaca-na-usb

Těmi příkazy na mountnutí se nezabývej, udělej to přímo přes menu stroje a máš to.
První, co udělej po mountnutí a naformátování té flešky do ext3 je, že ověř přes FTP cestu k té flash, pozor, můžeš to mít jinak než já.
Tuto cestu pak napiš do symlinku. Je to cesta z kořenového adresáře, tedy "z toho prvního", co po spuštění a přepnutí do FTP commanderu v DCC uvidíš.
V symlinku dodržuj přísně velká a malá písmena přesně podle pojmenování složek ve stroji.
Jestli do toho půjdeš, tak ať to vyjde!!!

ET4000 už ne, ET7000, VU+Zero, DM8000HD
Prílohy:
Posledný krát upravené:24 okt 2014 17:31 vlastvs499
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: freeeurope

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 okt 2014 19:45 #11874 od freeeurope
Odpoveď od freeeurope na tému X-TREND ET4000 Diskusia
Ahojky, vůbec se neomlouvej, také jsem řešil plno jiných věcí a na takové "důležité věci", jako je satelit a všechno kolem, to musí být naprostý klid a pohoda. Ne práce :lol: Moc ti děkuji za tak perfektní a podrobný návod. Kdyby se mi to povedlo podle návodu na USB-flash, byl bych přímo nadšený, že nemusím už zápasit s pamětí a nainstaluji všechny pluginy které potřebuji bez omezení. Přesně, jak jsi psal, ohledně toho Xtrendu (paměti), taky mi bylo divné, že se toho tam vejde tak málo, ale pozdě mi to došlo. Pořád jsem jen hledal chybu v nastavení, nebo ve špatném a nekompatibilním některém nahraném pluginu, to když jsem instaloval a ke konci to začalo házet zelenáče (zelená smrt) a plugin se nenahrál celý. A to v jiném pořadí ten samý plugin při další instalaci se nainstaloval bez problémů. Chci tím říci, že vlastně to potom dělal celý systém, protože se tak projevoval nedostatek místa v paměti přijímače Xtrendu. Až nakonec po tom neustálém "mordování" sebe a sat.boxu v jednom image jsem si všiml nápisu 0 free flash.... :ohmy: Tedy začnu podle Tvého návodu a snad to vyjde...Ještě by mě zajímalo, zda by šel využít systém zapojení při využití USB hub 4X, který mě napadl , že jsem nedávno zakoupil. Tedy do zadního USB v přijímači Xtrend, zasunout 4USB Hub, tam zasunout tu USB např.8GB (na pluginy apod.) a do druhého vedlejšího zapojit externí 2TB disk s filmy a nahrávkami. Že bych ten přední USB v Xtrendu (v šachtě karet na předním panelu přijímače) nemusel nechávat otevřený jak kvůly prachu a estetikce) a tedy mohl být nevyužitě přední deklem zavřený. Myslíš, že by to takto zapojené fungovalo???? :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
24 okt 2014 19:58 - 24 okt 2014 19:58 #11875 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému X-TREND ET4000 Diskusia
Ještě můžete zkusit plugin na automatické uvolňování paměti.

Na Xtrendu ho tedy nepoužívám. Ale používal jsem na E2 SkyTecu. Můžete si nastavit třeba na 5 minut.

A nebo jde nastavit automatické uvolňování paměti v HDGlass skinu. Tam to tuším uvolňuje po 3 minutách.

Zdenek
Táto príloha je pre hostí neprístupná.
Prosím, pre jej zobrazenie sa prihláste alebo zaregistrujte.

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Táto správa obsahuje prílohu.
Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte sa pre zobrazenie.

Posledný krát upravené:24 okt 2014 19:58 ZdenekMi
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: freeeurope

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 okt 2014 21:50 - 26 okt 2014 11:10 #11876 od vlastvs499
Odpoveď od vlastvs499 na tému X-TREND ET4000 Diskusia
Dobrý večer Zdeňku,
on potřebuje místo ve flash, tu má plnou, ne v RAM.
Programy na průběžné uvolňování RAM ale vřele doporučuji taky, naprostý souhlas.
V HD Glass tohle pracuje výborně.

K tomu hubu.
Setkal jsem se se třemi druhy hubů:
(zkoušeno na Openpli 2.1, 3.0, 4.0)

1. XTrend nenadetekoval 2 disky.
Buď zvlášť HDD, anebo zvlášť Flash, zapojeno zaráz = nenadetekoval ani jeden z nich.

2. Nadetekoval oba, ale po restartu byl HDD jednou disk sda1, po dalším sdb1 - vzájemně se přehazovaly s flash diskem (náhodně) po restartech.

3. Nadetekoval oba, stabilně zůstávaly připojeny pod svým označením, fungovalo i směrování složky na USB, ale při záznamu HD na HDD došlo k brutálnímu zpomalení reakcí přijímače.
Když jsem třeba nahrával HD a chtěl sledovat Archivy CZ/SK, bylo samotné čekání na spuštění pluginu něco okolo 5 sec.
Prostě to nestíhalo zapisovat a zároveň číst ze složky Plugins na flešce.

Takže chce to vyzkoušet, nejdřív zkus připojit oba disky, namountnout a pokud se oba objeví, zkusit třeba 5 restartů a zkontrolovat, jestli opravdu zůstávají pod stejným označením.
Pokud se někdy přehodí, zavání to průšvihem, že jednoho dne nenabootuješ.
Pokud je vše ok, můžeš se pustit do zkopírování složky a vytvoření symlinku.
Možná existuje hub, který tohle zvládne bleskově, ale z mých tří to nevyšlo ani na jednom.

Měl jsem úplně stejný problém jako ty, taky nemůžu mít zepředu flešku, ale nakonec jsem to zrušil a vyházel pluginy, aby nebyla potřeba.

Takže ať se daří!!!
(Ještě dodatek - jedeš na 750MHz? To mě tak napadlo, když jsi psal o té lenosti Xtrenda...)

Ještě bych měl na Zdeňka dotaz, čte-li to taky:
Prosím, nevíte o pluginu, který by nějak nechával ve vnitřní paměti seznam obsahu disku?
Něco ve stylu seznamu epg.
Mám 1TB téměř plný a při najetí na obsah disku, když si chci cokoli přehrát, čekám cca půl minuty na načtení. Pokud z něj potřebuju vyjet zpátky na vysílání, protože jsem zapomněl něco načasovat, po návratu na nahrávky čekám další půlminutu. Deptá mě to.
Pokud o něčem takovém víte, dejte prosím vědět.
Možná by pomohl hybridní disk.
Moc děkuju!

ET4000 už ne, ET7000, VU+Zero, DM8000HD
Posledný krát upravené:26 okt 2014 11:10 vlastvs499 Dôvod: zkráceno
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: freeeurope

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
24 okt 2014 22:06 #11877 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému X-TREND ET4000 Diskusia
O takovém pluginu, který by si držel v paměti načtený seznam s obsahem disku bohužel také nevím :-(

Hybridní disk by opravdu pomoci mohl, ale vyzkoušené to nemám. Možná se tu třeba najde někdo, kdo ho má a napíše, jak to a ním funguje.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: freeeurope

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
28 okt 2014 14:11 - 28 okt 2014 14:18 #11956 od freeeurope
Odpoveď od freeeurope na tému X-TREND ET4000 Diskusia
Ahoj kluci, děkuji všem za pomoc. Dostal jsem se k netu až zase po delší odmlce... Ohledně toho mého Xtrendu 4000HD...
Abych vyřešil problém ohledně malé flash paměti tohoto přijímače, jsem tedy chtěl využít připojení 4X USB HUB pro připojení 8GB USB Flash a externího 2TB disku pro přehrávání filmů a serialů. Po takto zapojeném systému do zadního USB přijímače Xtrend mi to vůbec nefungovalo. Přijímač pořád detekoval pouze 1 USB a neviděl externí 2TB disk, nepomohlo ani různé přejmenování tipu HDD1 a HDD2 + různé jiné. Nakonec jsem se rozhodl 4X nástavec HUB odpojit a využít pouze 8GB flash zasunutou a připojenou do zadního připojovacího otvoru přijímače. Chtěl jsem tedy postupovat cestou popsanou od Ivana P. digitalne.ellano.sk/magazin-7/rady-a-tip...-ti-prijimaca-na-usb . Myslel jsem, že pomocí tohoto návodu to bude snadné a jednoduché, ale přiznám se, že z této "jednoduché a snadné " věci se mi nedařilo pořád věc dokončit ani po třech dnech. Postupoval jsem přesně podle návodu , ale jakmile jsem smazal složku "Plugins" , vytvořil jsem New Symlink (tedy přesměrování uložiště do nové složky z paměti přijímače ) na novou externí USB flash (klíčenku 8GB) . Po celkovém takto nastaveném (už novém uložišti), mi vždy nastal problém, že při smazané složce "Plugins" v Xtrendu po otevření menu přijímače, mě uvítala hláška že: "některé pluhiny nejsou dostupné" a ještě nějaké podobné hlášky. Tedy špatně. Opakoval a nahrával jsem i stále jiné druhy image E2, myslel jsem, že by mohl být problém právě třeba v druhu image. Pořád stejný problém. Nakonec jsem se krok po kroku dopracoval, co dělám špatně až jsem na to přišel. Můj problém byl jednoduchý, sice jsem mojí USB flash 8GB naformátoval na FAT32, ale co jsem neudělal, to byl ještě ten druhý a důležitý krok v podobě naformátování "klíčenky" přijímačem (ext3 ). To byl ten problém, nad kterým jsem se mordoval tolik hodin a pořád nechápal, proč v návodu to jde a v realu mě ne. Tak jsem si mohl pěkně potom nadávat, že kvůli takové hlouposti se mi to pořád nedařilo ....Nyní jsem to tedy podle návodu uskutečnil , nahrál jsem do USB zasunuté v přijímači nejen všechny pluginy které jsem chtěl, dále ještě i celou složku popsanou pro zálohu od Ivana P. /usr/share enigma2 (skiny E2) a příjímač je i celkem rychlý oproti dřívějšku.
Ještě ale nevím, co by se dalo (pokud to jde), na tu USB-flashku umístit za složky, zdá se mi, že je pamět v Xtrendu i po přesunu pořáde dost plná. Myslím si, že by šlo té flash paměti Xtrendu ještě dost odlehčit a přesměrovat další soubory na USB klíčenku. Tedy potřeboval bych vědět, jaké soubory, nebo co využívá flash paměť Xtrendu a jaké soubory přesměrovat, aby to fungovalo. Přikládám foto, jak je flash peměť Xtrendu i po přesunu plná a USB (klíčenka) naopak dost nevyužitá. :)


Prílohy:
Posledný krát upravené:28 okt 2014 14:18 freeeurope

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
28 okt 2014 14:29 - 28 okt 2014 20:14 #11958 od vlastvs499
Odpoveď od vlastvs499 na tému X-TREND ET4000 Diskusia
Ahoj,
no super! Mimochodem i já jsem psal že to máš namountovat a dát do ext3.
Ale hlavně že to dobře dopadlo.
Přesuň si složku picon, jestli picony používáš.
A to je asi tak všechno. Pro tebe už teď není tak důležité, kolik máš místa ve stroji, důležité je, že pluginy už se budou instalovat ven, takže s každým dalším pluginem už bude místa ubývat minimálně.
Je zbytečné dávat všechno na tu flešku, protože to už se ti projeví v časech přístupů na ni.
Ani ty picony bych už nedával ven, máš tam dost místa i tak.
Ještě dopíšu - předtím jsem spěchal - u skinů mi tuším Openpli 3.0 padalo po přesunu, ale je to už dávno, co jsem to měl směrováno ven. Chce to zkusit.
Jinak je dobré využívat vnitřní paměť co nejvíc, přece jen je nejrychlejší, hlídat si třeba 5 mega volných, aby nebyla plná úplně a nepadalo to.
Tak se měj a gratuluju!

A přece ještě jeden dodatek - protože asi zkoušíš těch pluginů hodně - doporučuju čas od času zkopírovat třeba přes FTP v Total Commanderu obsah flešky do nějaké složky v PC.
Pokud se cokoli stane (třeba flash odejde), naformátuješ jinou do ext3 třeba v MiniTool Partition v PC, připojíš do stroje a většinou se přes FTP na tu flešku dostaneš - nakopíruješ obsah a vypneš/zapneš (menu nebude), mělo by to najet.
Pokud USB přístupný nebude, je kopírování na ext3 v PC možné třeba přes jakoukoli distribuci linuxu (např. Lubuntu linux 13.10 W7)
Tohle ušetří hodiny nového nastavování. Pokud by to zahlásilo, že jsou některé pluginy nedostupné, z menu je smažeš (v seznamu "Odstranit pluginy" budou) a znovu nainstaluješ. Jde jen o to, aby to najelo, to byl cíl.

ET4000 už ne, ET7000, VU+Zero, DM8000HD
Posledný krát upravené:28 okt 2014 20:14 vlastvs499
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: freeeurope

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
31 okt 2014 23:40 #12000 od freeeurope
Odpoveď od freeeurope na tému X-TREND ET4000 Diskusia
Ahoj kluci, posílám pozdrav.... :) Tak mi to pořád nedalo, začal jsem od začátku, a popíšu následovně můj průběh:

Návod, jak "trochu odlehčit" satelitnímu přijímači při malé interní flash paměti.
(pro instalaci více pluginů, atd.
)

1) nahrál jsem do Xtrendu nejnovější image (v mém případě použito OpenXTA).
2) naformátoval jsem znovu USB-Flash FAT32 (klíčenka 8GB) v PC.
3) do vypnutého (od sítě) Xtrendu jsem zasunul USB-Flash 8GB (klíčenku), kterou jsem tentokrát naformátoval do formátu přijímače. Tedy MENU/ Nastavení/ Systém/ Pevný Disk...
4) následně jsem změnil cestu pro ukládání dvou složek v přijímači Xtrend:
(1) Plugins - ( /usr/lib/enigma2/python/ tam máme zložku Plugins ) - Pluginy přijímače.
(2) Enigma2 - ( /usr/share enigma2 ) - složka se Skiny přijímače.

Celý postup od Ivana P.
digitalne.ellano.sk/magazin-7/rady-a-tip...-ti-prijimaca-na-usb

5) složky se na USB-Flash 8GB ukládají cestou pod názvem hdd.
(1) /media/hdd/ Plugins
(2) /media/hdd/Enigma2
6) restart přijímače .....a hotovo. Flash paměť přijímače by měla být navýšena.

Abych mohl použít variantu "odlehčení" vnitřní flash paměti přijímače a dále i použít zároveň přehrávání video/ foto - nahrávek z mého samostatně připojitelného disku ( kapacita 2TB) s externím el. napájením, jsem se pokusil o připojení a využití 4X USB HUB.

7) USB HUB 4X jsem připojil do vypnutého (zadního) vstupu USB Xtrend přijímače.
8) do USB HUB 4X jednoho otvoru jsem připojil již zmíněnou 8GB naformátovanou USB Flash klíčenku (postup popsán víše) a do dalšího otvoru jsem připojil 2TB externí disk firmy Western Digital (MY Book 2TB).
9) Restart celého přijímače.

Nyní jsem dosáhl výsledku kdy přijímač detekoval naformátovanou USB Flash 8GB jako HDD, kam ukládá pluginy a image soubory z Enigma2 a pevný disk 2TB je detekován jako USB, kde jsou uloženy nahrávky a fotografie pro přehrávání v satelitním přijímači Xtrend.
Takto vše upraveno a zapojeno pracuje bez problémů. Tedy celý problém s malou interní flash pamětí (přijímače) pro ukládání a zároveň i využití přehrávání z externího disku vyřešeno .
To vše pomocí pouze jednoho zadního přípojného otvoru USB na zadním panelu přijímače Xtrend ET 4000HD. Tedy vřele doporučuji. Vše pracuje jak má.

PS"ještě jsem se pokusil upravit mikro USB klíčenku pro zapojení do předního otvoru USB na předním panelu přijímače, tak aby se dalo pohodlně zavírat přední dvířka i se zasunutou USB Micro- klíčenkou. Opatrně jsem odstranil plastovou krytku z klíčenky, ale ani takto upravená USB - klíčenka Micro se nedá použít pro zavření předních dvířek (proti prašnosti / estetika ). Nakonec jsem krytku opatrně nasadil na USB a použil pro jině účely.... :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
01 nov 2014 08:41 - 01 nov 2014 10:50 #12003 od vlastvs499
Odpoveď od vlastvs499 na tému X-TREND ET4000 Diskusia
Ahoj Evropo! :cheer:

Krásná práce!
Přesně to s tou klíčenkou jsem v týdnu řešil a došel jsem k naprosto stejnému výsledku.
Nakonec jsem vytáhl přední USB dozadu paralelním připojením kabelu k přednímu USB.
U toho předního USB to vypadá, že po zavření krytu tam není ani milimetr místa a že ten kryt dosedá přímo na tu plochu s výřezy na kartu.
Klíčenku použiju taky jinak a na přesměrování jsem dal micro adapter s SD kartou.
Moc děkuju za tip na složku /usr/share/enigma2, dneska přesunuju. Super, že to funguje.
Díky a ať se daří!

ET4000 už ne, ET7000, VU+Zero, DM8000HD
Prílohy:
Posledný krát upravené:01 nov 2014 10:50 vlastvs499

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 nov 2014 14:15 #12005 od koliar
Odpoveď od koliar na tému X-TREND ET4000 Diskusia
Zdravím užívateľov xtrendu. Plánujem kúpiť môj prvý prístroj s linuxom a práve uvažujem o xtrend 4000. Chcem sa Vás opýtať oplatí sa dnes kúpiť xtrend 4000 alebo by ste odporučili nejaký novší prijímax s E2 do cca 150Eur,-? Požadujem čo najlepší obraz, zdielanie z ca....ing, nahrávanie na sieťoví disk NAS, stabilitu.
Ďakujem za radu...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
02 nov 2014 14:50 - 02 nov 2014 14:55 #12006 od vlastvs499
Odpoveď od vlastvs499 na tému X-TREND ET4000 Diskusia
ET4000 bude splňovat všechny Tvoje napsané požadavky, ale u přehrávání z NAS můžeš narazit na problém, a to přehrávání MKV v plném rozlišení. Některé mi to přehraje, některé trhaně. Při této funkci jako jediné jede procesor nadoraz. Pokud MKV ve full nemáš, nebo nepoužíváš, žádný problém. (Není to sítí, totéž to dělá i při přehrávání MKV z vlastního exter. disku).
To je jediný zádrhel, který by Ti mohl vadit, jinak doporučuju.

Ještě dodám, že pokud máš v úmyslu jen na NAS nahrávat a totéž přehrávat, žádný problém.

ET4000 už ne, ET7000, VU+Zero, DM8000HD
Posledný krát upravené:02 nov 2014 14:55 vlastvs499

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
02 nov 2014 14:54 #12007 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému X-TREND ET4000 Diskusia
Zdravím,

ET4000 jsem měl rok, než jsem ho vyměnil za ET10000. Jel prakticky 24/7 bez jakýchkoliv problémů, naprosto stabilně a spolehlivě. Obraz měl skvělý. V současnosti je spousta přijímačů, z kterých lze vybírat - je celá řada novinek (podívejte se na facebook Ellano). Ovšem z vlastní zkušenosti mohu ET4000 doporučit jako výborný přijímač a klidně bych si ho pořídit znovu.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.302 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu