× Pokec o čomkoľvek

Amiko Alien2 - Nastavení motoru, Spark, Enigma, Setting, atd

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
17 feb 2014 12:22 #8130 od ZdenekMi
Ještě jen dodám.
Některým svým byť jinak technicky zdatným kolegům jsem musel nastavovat Enigmu třeba na Dreamboxu já, protože nevěděli jak na to.
Takže pro člověka, který E2 nikdy nepoužíval, je to opravdu poměrně složité.

Proto pokud máte možnost Sparku, tak bych se s Enigmou netrápil a používal Spark.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
17 feb 2014 12:45 #8131 od Radovan111
Děkuji Vám pane inženýre, ale já se chci naučit tu Enigmu2-

Nebo to je fakt tak nelegální- že ani návody nejsou k dispozici, jesti Vám to jako hlavnímu moderátorovi vadí tak se ty příspěvky smažou, já Vám nechci dělat zle tady na foru :( :(

Proč bych se měl učit Spark, když Enigma je novější

A už jsem nakonfiguroval aj motor a už to ty dvě slavné družičky co tam byly nahrané aj vyhledává a už aj vidím několik programů už to aj ladí, já Vás nechci obtěžovat :( :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
17 feb 2014 13:00 #8132 od ZdenekMi
Ne, to je úplně o něčem jiném.

E2 je naprosto legální. Ale Jedná se o systém, který je velmi široce konfigurovatelný a rozšiřovatelný a tím pádem i složitější na naučení a zvládnutí. A tedy neexistuje ani žádný jednotný návod, který by přesně popisoval co k čemu slouží a jak to nastavit.

Spark je systém cíleně vyvinutý pro jednoduchou a bezproblémovou obsluhu přijímače.

Ale neberte to tak, že bych vás chtěl od E2 nějak odrazovat. Jen se snažím vysvětlit, že na Enigmu je potřeba trpělivost, hledání informací po internetu a zkoušení, zkoušení, zkoušení. Dále je potřeba počítat s tím, že některé věci mohou fungovat jinak - jako třeba ta červená kontrolka.

Pokud se ovšem opravdu chcete Enigmu naučit a používat jí, tak je to možné. Je to legální a ničemu to neodporuje. Jen se může stát, že některé věci třeba nebudete vědět sám nastavit a budete muset na to někoho pozvat.

Těžko se totiž radí, pokud člověk nemá přijímač před sebou a nemůže si chování satelitní soustavy sám vyzkoušet. Je to pak jen taková "střelba naslepo".

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
17 feb 2014 13:15 #8133 od Radovan111
Ano pane inženýre,
děkuji, to by chtělo, kdyby tu někdo měl fyzicky ten stejný příjmač jako já tedy to Amiko Alien2 triple+ s tímto operačním systémem- myslím s tou enigmou2 + tento motor co mám já

satelity.ellano.sk/30705/motor-diseqc-skysat-mg-3900.html

Aby třeba poradil aj na dálku- šak já bych to aj zaplatil- poslal bych peníze na účet- já vím každá rada je drahá

Už jsem naladil Pro 7 to bude asi stačit,

Né já ten satelit mám rozdrbaný několik let, tak proč bych ho nemohl mít rozdrbaný aj teď že?

Já mám tady ještě anténu televizní, dva setop boxy a aj kabelovku takže to je jedno.

Já jsem bez práce, takže možu tady na počítači hledat ;) ;)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
17 feb 2014 13:29 #8134 od ZdenekMi
Pozitivní je, že se vám podařilo něco naladit. To je první důležitá část úspěchu.

Zkuste si o Enigmě a jejím nastavení nalézt informace a pročíst si je. Pak si to vyzkoušejte na přijímači. V menu si zkuste různá nastavení a uvidíte, jak se bude přijímač chovat. To byla metoda, jak jsem se s Enigmou seznamoval já. Pokud jsem to neodhadl z názvu konkrétní položky, tak jsem si vyzkoušel jak se její změna projeví. Nebo zadat text názvu položky do vyhledávače a přečetl jsem si nalezené informace.

Pokud něco v Enigmě rozhážete, tak si dáte tovární nastavení. Tím se zase dostanete do wizardu a začnete od začátku.

Ovšem s motorem bohužel nedokáži poradit.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
17 feb 2014 13:37 #8135 od Radovan111
Eště poslední věc už Vás nebudu otravovat jenom existuje Enigma2 Editor, nebo co se používá na editaci myslím tím družic přidání atd. Dreamset? :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
17 feb 2014 13:45 #8136 od ZdenekMi
Ano, na Enigmu je možné také použít program Dreamset. Je s ním možné upravovat soubory i pro Enigmu.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
17 feb 2014 15:31 #8138 od Radovan111
Pane inženýre,
ještě poslední věc otravuju furt ale chtěl jsem příjmač zkusit zda nezdechla ta červená kontrolka
a dal jsem jak je v enigmě 2 to nastavení- tak je tam kolonka nastavení nebo vrácení do Sparku-
přístroj se mě vrátil do Sparku abych ověřil tu kontrolku- ve Sparku funguje a jak prosím dostanu do příjmače zpět Enigmu2 musím znova přes Flešku, do příjmače ji nahrát ? :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
17 feb 2014 15:49 #8139 od ZdenekMi
Zkuste tento postup:

1.) Přijímač vypněte zadním síťovým vypínačem od elektriky
2.) Držte stisknuté tlačítko OK na předním panelu přijímače a zároveň zase zapněte zadním síťovým vypínačem k elektrice.
3.) Tlačítko OK držte tak dlouho dokud se na předním displeji nezobrazí nápis FORC. Pak tlačítko OK pusťte.
4.) Pomocí tlačítka CH+ nebo CH- vyberte, aby se na předním displeji zobrazil nápis ENIG.
5.) Potvrďte tlačítkem OK na předním panelu přijímače.

A snad by zase měla nabootovat E2.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
17 feb 2014 16:00 #8140 od TitusXX
V enigme si musíš stiahnuť setting s požadovanými družicami inak ich tam nedostaneš...


AB-Cryptobox 500/550/600/650/700/750/800


Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie. Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
17 feb 2014 16:08 #8141 od TitusXX
Alebo si ho vytvor sám satellites-xml.eu/ a ulož si to do etc/tuxbox/satelites.


AB-Cryptobox 500/550/600/650/700/750/800


Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie. Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
17 feb 2014 16:10 #8142 od Radovan111
Super, je tam, takže to jsem překvapený tak ten příjmač má v sobě už uloženou aj tu Enigmu aj ten Spark?

Ano já vím už je mě to trapné aby jste mě radili Ale nevím ještě cosi jsem rozjebal že se mě objevilo třeba například teď mám hlavní menu a mám ho tam dvakrát po sobě na obrazovce- jak dostat abych to měl jenom jedou aby se to zobrazovalo :(


A poslední teda děkuji pane TitusXX píšete setting, už sa Vás nechcu dopodrobna ptát, tady asi někde je, a nebo můžu použít Dreamset který mám tady nahraný v počítači- a už fakt promiňte otravuju :( :(
Děkuju Vám
Radovan

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
17 feb 2014 16:32 #8143 od TitusXX
Poslal som ti odkaz kde si vytvoríš vlastný seting podľa vlastnej potreby,ten si uložíš a máš hotovo...


AB-Cryptobox 500/550/600/650/700/750/800


Sledovanie pay-tv bez právoplatného predplatného je nelegálne a zakázané zákonom! Nenesieme žiadnu zodpovednosť za obsah na týchto stránkach, aj keď to poškodí vaše zariadenie. Každý súbor a informácie na týchto stránkach slúžia len na vzdelávacie účely!

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
17 feb 2014 17:14 #8145 od ZdenekMi
V přijímači máte teď obojí - Spark i Enigmu. A podle toho, který systém zrovna nabootujete, tak ten se bude používat.

To, že si něco v E2 "rozjebeš" s tím počítej, že se stane víckrát :) Pokud to nepůjde jinak, dej tovární nastaven a začni znovu.

Setting si vytvoř tak jak psal TitusXX na příslušné stránce.

Nebo duhou možností je, pokud dáš v Dreamsetu tlačítko "New", zvolíš "Internet setting". Vybereš všechny družice, které chceš a stiskneš tlačítko "Download". A po ukončení stažení "Exit". A pak si už jen setting uložíš.



Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Prílohy:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
17 feb 2014 23:03 #8147 od Radovan111
:( Hezký večer,
už mám strach sa zeptat už jsem si to udělal ty družice, fakt už poslední přísahám jak je tam dostanu do přístroje z té flešky? Slibuji už poslední dotaz přísahám :(

Děkuju Vám
Radovan

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.238 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu