× Pokec o čomkoľvek

Amiko Alien2 - Nastavení motoru, Spark, Enigma, Setting, atd

Viac
21 feb 2014 20:27 - 21 feb 2014 20:30 #8265 od Radovan111
Tož to jsem tomu teď sv.i dal korunu, protože to zas nenahrálo asi ani přes ten total comander- zůstaly tam ty původní družice, tak jsem dal tovární nastavení a co se stalo- tak ta potvora ten box se zrestartoval teda do Enigmy2 HDMU, ale nic se mě na obrazovce nezobrazilo, ale ano zobrazilo takové zelené čáry myslím si že ten box pokud si dobře vzpomínam tak měl v menu možnost buď SCART, nebo PC, a nebo PC TV, nebo HDMI- a já si myslím že se ten box dostal do fáze buď PC, a nebo HDMI a tím pádem se nějakým způsobem vyrušil SCART a tím pádem se mě nezobrazuje nic na televizní obrazovce, tak jsem ho zkusil nabootovat do Sparku- a tam normálně najel a objevil se Spark a normálně menu ve Sparku, v pohodě, tak jsem zkoušel ve Sparku jak je nastavení TV formát- vím že u mé normální CRT televize má být TV formát 576 aby se to dobře ten obraz zobrazoval, dál 4: 3 a Letterbox- takže ve Sparku v pohodě, no a vrátil jsem ho zpátky na Enigmu2 a prostě obraz nemám- takže on se ten box přepnul asi do pozice buď PC, a ne Scart a tož nevím co s ním mám teď dělat, protože ani menu nevidím v Enigmě2 nic.

Tak jsem si říkal že zkusím do boxu znovu s flešky nahrát tu Enigmu2 znovu - nevím jestli ji mám ještě uloženou, a nebo co Vy myslíte, že mám udělat aby se box přepnul na SCART? Zkouším i na dálkovém ovládání přes TV Formát- to ve Sparku přepíná, ale v té Enigmě2 to nepřepíná, nakonec budu muset se vrátit ke Sparku- to bych nerad :( :(
Posledný krát upravené:21 feb 2014 20:30 Radovan111

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 feb 2014 20:32 - 21 feb 2014 20:37 #8266 od Radovan111
Je to sranda s tím boxem :) :) :(

Takže jsem ji našel, mám ji na jedné flešce tady, uvidím musím v pohodě pomalu ať ještě něco nepo..dělám :cheer:
Posledný krát upravené:21 feb 2014 20:37 Radovan111

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
21 feb 2014 20:37 #8267 od ZdenekMi
Jo, to se stane ;)

Zkuste, když jste v Enigmě, tak Scart odpojit a znovu připojit. Měl by si detekovat, že se Scart připojil a automaticky si ho nastavit.

A nebo je nějaká rozhozená Enigma a opravdu jí budete muset opět znovu do boxu nainstalovat z flešky.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
21 feb 2014 20:42 #8268 od ZdenekMi
A nebo když chvilku počkáte, tak ten wizard si po chvilce postupně sám nastavení výstupů postupně přepíná, takže by měl na scart taky za chvilku najet.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 feb 2014 21:00 #8269 od Radovan111
Pane inženýre, prosím nemáte tu enigmu mě prosím poslat- já ji už nemám- to mám jakési tady nevím co to je nějaké špatné :( :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
21 feb 2014 21:18 #8270 od ZdenekMi

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 feb 2014 21:19 #8271 od Radovan111
Už pane inženýre, nenechte se rušit promiňte už ji mám měl jsem ji schovanou v počítači a už to nahrává do boxu- promiňte :) Už je to tam super mám ji aj z obrazem :) :) :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 feb 2014 21:32 - 21 feb 2014 21:35 #8272 od Radovan111
Tak je to super Enigma tam je a teď teda jestli napíšu to tu ten postup přes ten total comander:

Ještě předtím jsem udělal úkony jako nějaké nastavení- jazyk a hlavně zkontroloval LAN internetové připojení které je uskutečněné IP adresa správná, spojení zelené takže v pořádku

Tak připojil jsem se k serveru vytvořenému Vámi pane inženýre děkuji - :) Amiko s IP adresou...... v levé části tabulky- je to prosím správně a nebo se mám i připojit do pravé strany tabulky tam je též možnost? prosím

Ještě promiňte pane inženýre pokud mě neodpovíte, tak to necháme na příště třeba na pondělí- nebo zítra to přece nespěchá :) :)
Posledný krát upravené:21 feb 2014 21:35 Radovan111

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
21 feb 2014 21:47 #8273 od ZdenekMi
U Total Commanderu to jde připojit opravdu na obě dvě strany a je to v podstatě jedno, na kterou box připojíte. Ale box si připojte jen na jednu stranu a na druhé si vyberte připravený vygenerovaný soubor z flešky a odtud překopírujte na stranu, kde je připojený box.

Pokud tedy teď máte box připojený na levou stranu, tak na pravé straně vyberte soubor z flešky a překopírujte na levou.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 feb 2014 22:47 - 21 feb 2014 23:03 #8274 od Radovan111
Ano pane inženýre, teď nám chvíli zdechl internet a teď se chci přihlásit přes to Amiko do total comanderu a píše mě to připojení se nezdařilo- při tom vidím že je box připojený :(

Otevřu total comander na levo mám tu flešku a chci přihlásit box najedu na Síť a zadám protokol FTP připojit k serveru vyberu Amiko a chvíli to vyhledává a pak napíše připojení se nezdařilo, přitom box je zaplý a IP adresa je pořád 192.168.1.105 to jsem kontroloval, a když dám test sítě tak to napíše všechno zeleně povoleno, připojeno potvrzeno :(
Posledný krát upravené:21 feb 2014 23:03 Radovan111

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
21 feb 2014 22:57 #8275 od ZdenekMi
Podívejte se v boxu do nastaven sítě, jestli má pořád stejnou IP adresu 192.168.1.105.
Jestli se restartoval router tak je pravděpodobné, že mu přidělil jinou IP adresu. Tu si pak případně budete muset v nastavení co jsem dělal v Total Commanderu změnit.

Nebo bych mohl zkusit v routeru nastavit, aby mě staticky přidělovanou IP adresu a byla pořád stejná. Pokud se tedy do routeru dostanu. Musel bych zase přes TeamViewer.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 feb 2014 23:11 #8276 od Radovan111
pane inženýre, už Vás asi nebudu obtěžovat, třeba zítra to půjde :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
21 feb 2014 23:20 #8277 od ZdenekMi
Když tak se podívejte jakou má box aktuálně adresu. Pokud bude jiná, než 192.168.1.105, tak si změňte nastavení připojení v Total Commanderu. Jak jsem nastavil spojní Amiko, tak když na něj najdete (jako když se připojujete), tak na pravé straně je menu a je tam položka "Upravit". Tu vyberete a zobrazí se nastavení připojení. V něm si přepíšete adresu v poli "Hostitel" tou novou IP adresou co box teď má a potvrdíte OK. A pak už by se mělo zase dát připojit.

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 feb 2014 23:23 #8278 od Radovan111
Ano pane inženýre je stejná díval jsem se na to tak třeba tu mají nějakou poruchu :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
21 feb 2014 23:29 #8279 od ZdenekMi
Zkuste ještě restartovat Amiko, jestli se pak nechytne.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.241 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu