Poradňa Blackbox

Viac
09 jan 2014 10:10 #6990 od byne
Odpoveď od byne na tému Poradňa Blackbox
vaskee:
Rád se do toho pustím, ale bohužel, jak jsem již psal, jsem v Enigmě, ale v linuxu vůbec, laik, takže tomu co píšeš na začátku (dump mtd0 originalni verze fw atd.) nerozumím (a proto taky hledám tu odladěnou USB verzi).
Jinými slovy zalobuju rád, ale jen textově v tom fóru (když mi napíšeš, kde to fórum běží).
Každopádně děkuju za iniciativu
Zbyněk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 jan 2014 10:24 #6991 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Blackbox
neni to nic sloziteho. zakladni predpoklad je ten, aby jsi mel v BB tovarni firmware, coz jsem pochopil, ze mas. dale se prihlasis pres putty, secure crt nebo jiny telnet/ssh klient na box (pouzij telnet, port 23). jako root (coz predpokladam, ze je i uzivatel, kterym se na box prihlasujes) napises prikaz, ktery jsem psal v prispevku vyse. tedy:

cat /dev/mtd0 > /tmp/mtd0

v adresari /tmp se vytvori obraz mtd0, coz je "device soubor", ktery komunikuje s casti interni flash pameti.

timto prikazem overis, ze se opravdu vytvoril:

la -la /tmp/mtd0

vypise ti nazev souboru a jeho atributy. pokud napise:
ls: mtd0 No such file or directory

tak to znamena, ze jsi udelal v predchozim kroku chybu a soubor se do /tmp nevytvoril

za predpokladu, ze jde vse podle navodu, potom ten soubor potrebujes dostat k sobe na pc. pouzij k tomu nejaky ftp klient, napr. winscp anebo total commander. prekopiruj mtd0 z /tmp k sobe a pak uz jej staci jen vlozit na forum, na ktere ti poslu link, az budes mit soubor u sebe na pc.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 jan 2014 10:36 #6992 od byne
Odpoveď od byne na tému Poradňa Blackbox
Aha, tak to snad jo:
Přes putty jsem dal uvedený příkaz a v adresáři /tmp skutečně vznikl mtd0 s aktuálním časem - akorát po zadání kontrolního la -la /tmp/mtd0 se mi objevilo:
pdk7105 login: root
=======
HD_PVR
=======
~ # cat /dev/mtd0 > /tmp/mtd0
~ # la -la /tmp/mtd0
-sh: la: not found

Ale ten mtd0 mám (má velikost 393216 B).

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 jan 2014 10:38 #6993 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Blackbox
pokud jsi jeste nikdy nepouzil putty, tady je tutorial, jak na ni. niceho se nebo, je to opravdu jen klikacka.

www.webmasters-central.com/article-blog/...ng-putty-ssh-client/

potrebujes znat pouze IP adresu tveho BB, tu napises do policka 1 na obrazku. v policku 3 vyber telnet, tim se automaticky nastavi port 23 v policku 2.
pak uz jen kliknes na OPEN a otevre se ti cerne okno. to uz je primo spojeni na BB. vyzve te k vyplneni uzivatelskeho jmena a hesla. predpokladam, ze login (uzivatelske jmeno) bude root a heslo nechas nevyplnene, tudiz zmacknes jen enter. (opravte me, pokud se pleru, ale BB doma nemam).

no a v tehle fazi uz jsi pripojeny pres telnet na BB a staci pokracovat v navodu, ktery jsem popsal o prispevek vyse.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 jan 2014 10:44 #6994 od byne
Odpoveď od byne na tému Poradňa Blackbox
Promiň, že jsem tě nechal psát ten návod na putty - to jsem už naštěstí kdysi dělal:-) - viz výše.
Zbyněk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 jan 2014 10:46 - 09 jan 2014 14:46 #6995 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Blackbox
tak vidim, ze putty uz ovladas bravurne ;-)
ad ls -la. to je v pohode. -la je prepinac, ktery zobrazuje skryte soubory a delsi vypis. je to jen sila zvyku. ls v tovarnim firmwaru tyto prepinace neumi. kdybys zkusil jen ls /tmp/mtd0, tak by ti jej zobrazil bez atributu a v jednoduchem vypisu. dulezite je, ze tam ten soubor mas.

takze tady je link, kam soubor vlozis - nejdriv nutna registrace. je docela dost dobre mozne, ze ti tam soubor bez pripony vlozit nepujde, tak ho prejmenuj treba na mtd0.txt.

link deleted

muzes pripojit verzi firmwaru, na ktere jses a urcite nazev boxu, tedy skytec blackbox. myslim, ze muzes pridat i poznamku o usb verzi, i kdyz v tehle fazi to bude nejspis jeste predcasne, nicmene zkusit to muzes. az to budes mit, dej vedet, ja ten link odsud smazu.
Posledný krát upravené:09 jan 2014 14:46 vaskee

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 jan 2014 10:58 #6996 od byne
Odpoveď od byne na tému Poradňa Blackbox
Tak se registruji na to fórum a přestože jsem už různých registrací dělal opravdu stovky, tady mám problém s kontrolní otázkou, na kterou odpovídám: www.ab-forum.info201414
Automat mi však tvrdí, že je to špatně. Je to asi trapné, ale nevěděl bys, jak to myslí?:-)
Díky, Zbyněk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 jan 2014 11:08 #6997 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Blackbox
pastni sem spis presne zneni te kontrolni otazky. ja uz si ten proces registrace nepamatuji a registrovat znovu se nechci.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 jan 2014 11:47 #6998 od byne
Odpoveď od byne na tému Poradňa Blackbox
vaskee:
Zadejte adresu webu, na který se registrujete - ve trvaru www.123.aa a za adresu napište bez mezery aktuální rok ve tvaru yyyy plus poslední dvě čísla aktuálního roku (výsledek yyyy + yy):

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 jan 2014 11:50 #6999 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Blackbox
zkus 201313, treba to jeste nezmenili ;-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 jan 2014 11:53 #7000 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Blackbox
eventuelne 2026 (2013+13) anebo 2028 (2014+14)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 jan 2014 11:55 #7001 od byne
Odpoveď od byne na tému Poradňa Blackbox
:-) - naše myšlenky se ubírají stejným směrem, přesně to jsem tam skusil jako druhý pokus, ale bohužel. Pak ještě www.ab-forum.info2014 + 14 s těmi mezerami, jak mají v závorce, načež mi to napsalo, že jsem vyčerpal pokusy a že až za chvíli:-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 jan 2014 11:58 #7002 od byne
Odpoveď od byne na tému Poradňa Blackbox
Ale to s tím sčítáním bude asi správně, protože mi to už nepíše chyba, nýbrž jen že jsem vyčerpal pokusy. Takže za chvíli (píšou později), což nevím kdy to bude.:-)
Počkám a zkusím.
Zatím moc díky
Zbyněk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 jan 2014 11:59 #7003 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Blackbox
ted jsem to zkusil a proslo mi to s 2028

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
09 jan 2014 12:12 #7004 od byne
Odpoveď od byne na tému Poradňa Blackbox
Asi je to vstupní test inteligence, kterým jsem ovšem neprošel:-)
Ozvu se, až se to pro mě zase uvolní (berou to asi podle IP adresy, protože změna už. jména a e-mailu nepomáhá).
Zatím, Zbyněk

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.266 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu