Poradňa Blackbox

Viac
09 jan 2014 17:08 #7020 od azer
Odpoveď od azer na tému Poradňa Blackbox
Tak už som im do Skylinku napísal, tak som zvedavý, čo mi odpíšu.

Viete mi niekto povedať, ako sa dá manuálne nastaviť všetky parametre programu na Skytec Blackbox? Nikde to tu nevidím, všetko len automaticky vyhľadáva.
Chcel by som skúsiť úplne vymazať Discovery HD Showcase a potom ho znova naladiť, ale zadaním všetkého manuálne podľa parametrov, aké sú uvádzané na Astre. Automaticky to vždy nastaví FEC na 1/2 ale správne by malo byť 2/3 a neviem, ako by sa to dalo zmeniť.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Štovčik
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • BlackBox
Viac
09 jan 2014 17:46 #7021 od Štovčik
Odpoveď od Štovčik na tému Poradňa Blackbox

ZdenekMi napísal: Už jsem se zahrabal do postele, ale ještě mě to vrtalo hlavou....

Ještě zkuste pustit nějakou nahrávku a zkuste u ní změnit zvukovou stopu, levý, pravý kanál, úroveň zvuku. Jestli se náhodou pak nerozjede.

FW tak dejte tento: www.digitalne.ellano.sk/media/kunena/att....11.77.2013Nov12.zip

Oscam je nastaven tak, že se spouští automaticky a není potřeba ho po instalaci ručně spouštět. Musíte ale zároveň mít vypnutý Mcas, aby nejel současně s Oscam.

Oscam-stop a Oscam-start je pokud by jste chtěl ručně oscam vypnout a zapnout - třeba z důvodu restartu. Ale jak jsem psal, po instalaci oscam není potřeba nic zapínat, spustí se automaticky.

Pokud se podíváte přes telnet příkazem ps -al, tak tam uvidíte procesy spuštěného oscamu.

Pokud budete upgradovat na 2.11.77, tak si tam raději nechte Oscam. Jede na této verzi spolehlivěji. Nové verze Oscamu jsou pak tady: www.digitalne.ellano.sk/forum/skytec-add...w-instalace-pres-usb

A teď už pokračování případně opravdu až zase ráno :-)

Zdenek


No zo zvukom som sa nedostal nikde. Skákal aj pri pehravan cez SKART,
Pristúpil som k zmene FW.
Problem však je vtom že ho natiahlo a vyhlasilo na DISP. ERR:0x01.
Teraz box nejde vôbec spustiť. Po zapnutí vypíše LOADER 6.00 a následne po cca 2 s naskočí chyba ERR 0 x 01

Prosííím radu.

Mijo

Snáď to niekedy bude všetko fungovať ...

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
09 jan 2014 18:14 #7022 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Error 0x01 znamená: Chyba aplikace.

Znovu naformátujte USB klíč na FAT32 nebo použijte jiný. Dejte na něj znovu firmware.
Box vypněte zadním vypínačem.
Zapojte USB klíč.
Držte tlačítko Channel UP na předním panelu přijímače a zapněte zadní vypínač. Tlačítko ještě pár vteřin držte.

Firmware by se takto snad měl natáhnout znovu.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
09 jan 2014 18:18 #7023 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
@azer: Manuální nastavení parametrů:

Menu Hledání satelitu.
Mód hledání: Ručně.

FEC lze nastavit jen u normy DVB-S2.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • Štovčik
  • Offline
  • Som tu nový
  • Som tu nový
  • BlackBox
Viac
09 jan 2014 18:52 - 09 jan 2014 19:17 #7024 od Štovčik
Odpoveď od Štovčik na tému Poradňa Blackbox

ZdenekMi napísal: Error 0x01 znamená: Chyba aplikace.

Znovu naformátujte USB klíč na FAT32 nebo použijte jiný. Dejte na něj znovu firmware.
Box vypněte zadním vypínačem.
Zapojte USB klíč.
Držte tlačítko Channel UP na předním panelu přijímače a zapněte zadní vypínač. Tlačítko ještě pár vteřin držte.

Firmware by se takto snad měl natáhnout znovu.

Zdeněk



Ď.

Pomohlo.
Neviem prečo to na prvý krát neprešlo
Len ma prekvapilo že sa údaje natiahli a nemusel som nič nastavovať.

Idem skúšať ten zvuk.

Ozvem sa.

Ešte raz Ď. príjemný večer.

_Zvuk - FW - No nepomohlo ešte ma napadlo že skúsim nahrať FW ešte raz ale zmažem všetko a reštartnem do zakladaného nastavenia - má to zmysel ???

Mijo

Snáď to niekedy bude všetko fungovať ...
Posledný krát upravené:09 jan 2014 19:17 Štovčik

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
09 jan 2014 19:19 #7025 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Zdravím,

ano, všechno promažte. Dejte tovární nastavení. Znovu nahraje FW. Znovu tovární nastavení.

A pak po továrním nastavení, aniž by jste něco nastavoval, zkuste jestli ten zvuk pojede.

Jestli ne, tak mě už došly nápady :(

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
10 jan 2014 08:28 #7033 od vlastvs499
Odpoveď od vlastvs499 na tému Poradňa Blackbox
K tomu zvuku - výpadky na zmíněných stanicích sleduju cca 4 měsíce na všech přístrojích, co doma mám. Sám bych si toho nevšiml - upozornili mě dva známí. Jim to dělalo na DM 8000 a Arivě 202, u mne na všech dole uvedených. Skylinku jsem psal bez odezvy na podzim.
Dělá to všem a Skylink nemluví pravdu, že problém není u nich.

ET4000 už ne, ET7000, VU+Zero, DM8000HD

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
10 jan 2014 08:50 - 10 jan 2014 10:01 #7034 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
K výpadkům zvuku při přepnutí zvukového kanálu - řešilo se to myslím minulý týden.

Chyba bude pravděpodobně na straně Oscam. V Mcas to nedělá.

Oprava by snad mohla být v této verzi:

9233: Stapi: More errorlogging and new attempt to fix audio switching

Otestuji ji, a když bude ok, tak vytvořím novou instalačku a dám ji do vlákna s Oscam.

Zdenek

EDIT: Tak bohužel. U mě se chová tak, že zvuk se sice přepne, ale naopak zamrzne obraz nebo úplně vypadne dekódování :( Nepoužitelné ...

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:10 jan 2014 10:01 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
10 jan 2014 23:52 #7066 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Blackbox
zdenku a proc pouzivas stapi? do skytecu by mel jit sh4 oscam. se stapi se to muze na chovat nekorektne.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
10 jan 2014 23:58 #7067 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Nevím jak to myslíš? Do továrního softu se musí samozřejmě dát SH4 verze, ale se STAPI interface. Jiná tam nebude fungovat.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
11 jan 2014 00:10 #7068 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Blackbox
ja teda pouzivam starsi verzi z e2 repozitare, nicmene oscam by mel byt ke stazeni ve verzich pro ruzne platformy.

napriklad E1, E2, sh4 stapi a sh4. a pokud se nepletu, pro fortis by mela byt urcena verze sh4. stapi sh4 asi bude fungovat taky, ale nejspis nekorektne. zkousel jsi tu sh4? tedy pokud je to jak pisu a opravdu je ke stazeni v takovych verzich. oscam download centre se zda byt ted dole, abych se podival jak to je.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
11 jan 2014 00:51 - 11 jan 2014 02:21 #7069 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Možná se pletu, ale bez DVBAPI nebo STAPI se nebudu schopen jen Oscam lokálně připojit ke kartě. Oscam by pak fungoval jen jako server a musel bych použít ještě nějakého klienta.
Případně mě opravte.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:11 jan 2014 02:21 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
11 jan 2014 09:49 #7073 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Blackbox
anebo se pletu ja : ) nikde se mi nepodarilo vycist, co st-api vlastne znamena, ale je dost dobre mozne, ze jde, jak pises, o jakehosi interniho klienta oscamu.

smysl by to davalo, protoze ja to mam rozchozene tak, ze mi oscam funguje jako server a na nej se pripojuje mgcamd jako klient a dekoduje kartu. se stapi by to tim padem melo jit bez mgcamd.

na druhou stranu kdyz si v E2 vybiras cam/card server, tak je by default k dispozici napr. oscam-upc-irdeto anebo oscam-upc-irdeto-mg, coz je prave pripad, ktery popisuju vyse. kdyz jsem se dival do /usr/local/bin, tam je pouze jedna binarka oscamu (nikoliv jedna sh4 stapi a druha jen sh4), tudiz jestli mi to funguje a pouzivam verzi bez stapi, po prechodu na oscam-upc-irdeto by to uz fungovat nemelo. musela by se vymenit binarka. proto mi prijde zvlastni, ze uz je to takhle predkonfigurovane pouze s jednou binarkou, protoze si myslim, ze to neni jen konfiguracni zalezitost koncoveho uzivatele, ale melo by to jit ruku v ruce s dvema ruznymi binarkami.

mozna se mylne domnivam, ze sh4 stapi je proste jina architektura. no schvalne ve volne chvili zkusim rozjet sh4 oscam bez mgcamd, jestli bude bez stapi schopny samostatne dekodovat kartu a uvidime.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
11 jan 2014 10:03 #7074 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Ahoj,

ne, ne. To není jiná architektura. Když se podíváš na soubory jen označené SH4, tak jsou výrazně menší, protože tam chybí to STAPI. Takovou verzi můžeš použít jen jako server.

To co máš nainstalované v E2 obsahuje DVBAPI. Když se podíváš mezi soubory konfigurace, tak tam najdeš oscam.dvbapi. Dají se najít i verze pro E2, které DVBAPI neobsahují a pak zase fungují jen jako server.

Takže pokud chceš používat lokálně kartu přes oscam bez nějakého dalšího klienta, tak podle systémů musíš použít verzi s DVBAPI nebo STAPI.
Pokud jako klienta používáš třeba mgcamd, tak si stačí verze bez. Kdysi jsem to tak i zkoušel a verzi Oscam bez DVBAPI na E2 používal.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
11 jan 2014 10:14 #7075 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Blackbox
ano, o dvbapi vim. ostatne dvbapi konfigurak je v kazde verzi oscamu (at uz oscam-upc-iredto anebo oscam-upc-irdeto-mg), jen se ve verzi s mgcamd nepouziva.

kazdopadne o stapi jsem nevedel. zkousel jsem oscam sh4-stapi v me konfiguraci s mgcamd a fungovalo to, ale chovalo se to presne tak, jak jsi popisoval u nejnovejsi verze stapi o par prispevkuvys. jelo to par minut do prepnuti. v okamziku prepnuti prestal dekodovat. byl nutny restart oscamu, proto jsem se domnival, ze jsem vzal binarku pro spatnou architekturu. s sh4 uz funguje v poradku. smysl to dava. B)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.286 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu