Poradňa Blackbox

Viac
19 mar 2014 23:23 #8949 od azer
Odpoveď od azer na tému Poradňa Blackbox
...no hovorím, čistý amaterizmus zo strany Skylinku. Z tej odpovedi, čo som dostal ja, sa tvárili, že oni s tým nič nemajú. A ak by náhodou áno, tak jedným dychom dodali, že je to neplatené služba, takže je to akože "grátis" a tým pádom sťažnosti nemajú význam... ale ja sa na taký EPG môžem ...

Nechápem v dnešnej dobe, keď sa dá všetko jednoducho automatizovať pomocou počítačov a niekto nie je schopný spraviť poriadne takú jednoduchú vec ako je rozpis programov na pár dní dopredu.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
20 mar 2014 15:54 #8951 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Blackbox
vim o tom panove asi tolik, jako vy, ale i z toho mala mi prijde pomerne logicke, ze skylink ma s tvorbou epg pramalo spolecneho.

skylink je firma, ktera si v prve rade pronajima kapacity u SES Astra a na tyto kapacity pote umistuje programy, na ktere ma koupena prava. vysilaci prava si nejspis kupuje bud primo od tvurcu, jako napr. CT, SPI, pripadne od dalsich sporostredkovatelu, jako byla ta bulharska firma, ktera nedavno zkrachovala.

jelikoz skylink krom samotneho pronajmu kapacit zastresuje i dalsi veci, nutne k sireni signalu, je zrejme pro spolecnosti, jako Prima, CT, CET dohodnout se na satelitni distribuci primo se skylinkem a nechat tyto veci na nich, nez aby si vyjednali vse potrebne primo s Astrou, ci jinym vlastnikem dalsich druzic na orbitu. kazdopadne jak je znamo, nechcete-li platit servisni poplatek, staci se obratit bud na CT, pripadne na ftv prima a oni vam poskytnou kartu nezavislou na skylinku, kdy budete prijimat pouze jejich programy, bez dalsich skylink kanalu a tudiz i bez platby servisniho poplatku. takze je zrejme, ze sve vlastni programy dokazi distibuovat i bez asistence m77.

proto nechapu, proc by mel skylink neco spolecneho s epg. tohle si resi samy spolecnosti, od kterych skylink nakupuje vysilaci prava a ktere jsou zodpovedne za jejich tvorbu..

krom tehle veci ma m77 v dane zemi nasmlouvane prodejni distribucni kanaly, technickou podporu, call centrum, IT zazemi a vse kolem. kazdopadne je to jen preprodavac a verte ci ne, vse tohle je business pro par lidi. netusim, kolik zamestnancu firma ma, ale muj skromny tip je pouze par desitek.

myslim, ze jde o pomerne lowcost reseni, proto me neprekvapuje, ze tam nemaji cloveka na korekci epg, i kdyz by to samozrejme bylo v jejich silach.

jinak co se samotneho epg tyce, osobne na telku az tolik nekoukam, ale spatneho epg jsem si po pravde zatim nevsiml.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
20 mar 2014 15:55 #8952 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Blackbox
Nechápem v dnešnej dobe, keď sa dá všetko jednoducho automatizovať pomocou počítačov a niekto nie je schopný spraviť poriadne takú jednoduchú vec ako je rozpis programov na pár dní dopredu.[/quote]


A co ti v tom brani? : ) enigma je linux, napsat se da cokoliv. smele do toho ;-)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
20 mar 2014 16:06 - 20 mar 2014 16:06 #8953 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Vaskee sice to sem úplně nepatří, ale musím ti v EPG a Skylink oponovat. I kdyby byl jen přeprodejce, tak musí mít uzavřené smlouvy o poskytování služeb, včetně EPG, s definovanou kvalitou, reakčními dobami, sankcemi apod. Nemůže se zříci odpovědnosti za služby, které poskytuje dál a my za ně platíme Skylinku. Odpověď my za nic nezodpovídáme je jen čirý alibismus. Skylink je ten, který si musí případně u nasmlouvaných poskytovatelů služeb zřídit pořádek a vyžadovat jejich patřičnou kvalitu. To je podle mě jádro pudla, protože i za to Skylinku platíme - že zajistí, aby služba byla kompletně poskytována v maximální kvalitě.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Posledný krát upravené:20 mar 2014 16:06 ZdenekMi

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
20 mar 2014 16:21 - 20 mar 2014 16:24 #8954 od azer
Odpoveď od azer na tému Poradňa Blackbox

vaskee napísal: A co ti v tom brani? : ) enigma je linux, napsat se da cokoliv. smele do toho ;-)

No v podstate len taká maličkosť, že by som potreboval zdroj údajov o programoch v nejakom vopred dohodnutom a nemennom formáte, ktorý by bol prístupný cez internet alebo satelitný signál a ktorý by bol aktualizovaný denne alebo aj častejšie, aby tam boli zachytené všetky zmeny vo vysielaní jednotlivých staníc. A taký Skylink má určite viac možností ako sa dohodnúť s jednotlivými televíziami, aby mu poskytovali tieto údaje, ako nejaký jednotlivec... a určite by ho to ani veľa námahy nestálo.

Dalo by sa to aj z rôznych "programových" internetových stránok, získavať tie údaje, ale to by potom chcelo neustále úpravy (update), lebo stránky sa z času na čas menia a mení sa aj formát tých údajov... ale na druhej strane nemienim investovať zadarmo svoj čas do niečoho, čo by mal robiť niekto iný... navyše keď Skylink berie nemálo peňazí a nedokáže zabezpečiť takú triviálnu vec...
Posledný krát upravené:20 mar 2014 16:24 azer

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
20 mar 2014 16:26 #8955 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Používá se na to XMLTV formát a data se pak stahují ze serverů, která v tomto formátu data poskytují.

Jenže jak píšeš, bez aktualizovaných zdrojů dat je to stejně prd platné.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
20 mar 2014 16:30 #8956 od vaskee
Odpoveď od vaskee na tému Poradňa Blackbox
o tom se Zdenku muzem jen dohadovat, nikdo z nas ke smlouvam pristup nema, nevime, co obsahuji a jak jsou napsane.
fakt je ale ten, ze stejne jako samotny programovy obsah, i epg by na svedomi mela mit produkcni spolecnost, tedy napr. SPI, nikoliv Skylink. Jestli se M77 zavazali ke korekci epg, to nikdo z nas nevi - rekl bych, ze ne.

co si budem povidat, je to firma, ktera se snazi generovat zisk. ze se nechteji starat o sluzbu, ze ktere nemaji ani korunu, je ciste jejich strategie. sami vidite, jak to na koncoveho uzivatele a zakaznika pusobi : )

anebo je to treba uplne jinak a jen jste narazili na spatneho cloveka, ktery jen nevi o nejakem z procesu.

bohuzel v tomhle pojeti jsme stale tech 30 let za pruznym, konkurencnim a fungujicim trhem na zapade. kazdopadne pokud epg opravdu nesedi, urgujte dal.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
20 mar 2014 16:35 #8957 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Existují způsoby jak se dostat i k takovým informacím :-)

Ale máš pravdu v tom, že jejich aktuální strategií je maximální zisk s minimem nákladů.

Jediné co se s tím dá dělat, je službu reklamovat a požadovat kompenzaci. Už jsem takto postupoval a uspěl.

A tím bych to téma radši uzavřel...

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
31 mar 2014 22:35 #9177 od azer
Odpoveď od azer na tému Poradňa Blackbox
Viete niekto ovplyvniť, ako bude vyzerať nová verzia oficiálneho softvéru pre Blackbox?
Ja by som ocenil, keby PIP bolo také, že by okno bolo umiestnené úplne v rohoch a nie s medzerami pri okrajoch. Tie medzery sú pomerne veľké a tak to iba ruší celkový pohľad na program v popredí.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
31 mar 2014 22:47 #9178 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Zdravím,

s touto věcí se musíte obrátit na SkyTec, protože ten může změny od Fortis požadovat.

Myslím, že zde na fóru není nikdo, kdo by reálně mohl změny do FW prosadit.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
16 apr 2014 21:10 #9397 od johny_5
Odpoveď od johny_5 na tému Poradňa Blackbox
Dobrý den, mám Blackbox DVB-T 2 měsíce a všiml jsem si,že ve standby je docela teplý.Tak mi to nedalo a zkusil jsem změřit spotřebu a ve stanby 15W,když zapnu,tak cca 18W. V popisu k přístroji je že má mít ve stand by 1W. Ještě jsem zkusil přepnout do hlubokého standby a to mi ukazovalo od 13-16W. Ještě je problém,že z hlubokého standby nejde zapnout ovladačem,jen na dipleji blikne dioda,ale nezapíná se.Musím vzadu kolíbkou vypnout a zapnout.Firmware by tam měl být ten poslední.Prosím o váš názor.Předem moc díky.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
16 apr 2014 23:15 #9399 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Zdravím,

co se týče spotřeby, tak 1W se vztahuje k deep stand-by. Je na to nějaká přesná metodika, jak a za jakých podmínek se to měří, ale nikdy jsem to víc nezkoumal. Pokud box přepnete do hlubokého stand-by, tak by měl být výrazně chladnější než ve stand-by.

Z hlubokého spánku by měl jít normálně zapnout i ovladačem. Měl by teď vyjít nový firmware, tak to ještě zkuste s ním. Pokud ani pak nebude zapnutí přes ovladač fungovat, tak napište na podporu SkyTec, aby toto prověřili s vaší konfigurací boxu (kombinací tunerů) a případně zalogovali jako chybu na výrobce FW.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Nasledujúci užívateľ(ia) povedali ďakujem: johny_5

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
18 apr 2014 10:56 #9433 od johny_5
Odpoveď od johny_5 na tému Poradňa Blackbox
Děkuju za odpověď.Koukal jsem na stránku podpory,že už tam je nová verze FW 2.11.87. Zatím nemám přijímač připojený na síť,tak budu aktualizovat přes usb. Můžete mi prosím napsat postup,nebo se mám držet postupu na stránkách podpory tzn.zformátovat usb na FAT32,nahrát soubor,vložit usb do přijímače a zmáčknout červené tlačítko a počkat na restart.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
18 apr 2014 11:11 #9434 od ZdenekMi
Odpoveď od ZdenekMi na tému Poradňa Blackbox
Zdravím,

je to přesně jak popisujete.

Jakmile se po připojení USB klíče zobrazí okno s informací o možnosti instalace, tak zmáčknete červené tlačítko a pak už počkáte jen na dokončení instalace a restart.

Udělejte si zálohu nastavení a po instalaci nové verze FW je pak ještě dobré dát tovární nastavení a po něm zase obnovit nastavení ze zálohy. To také občas pomůže při řešení některých podivných chování přijímače.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
22 apr 2014 15:09 #9518 od Dobrovodan
Odpoveď od Dobrovodan na tému Poradňa Blackbox
Dobrý deň. Mám problém, možno že sa to tu už spomínalo - neviem.
Prosím o radu : Namontoval som do BB externý disk HGST 500 GB 2,5" HDD
presne podľa návodu. Ale problém je v tom, že mi ho BB nevidí a tak ho nemôžem naformátovať. Píše pevný disk nedostupný. Cez PC ho vidím ale nič viac. Prosím o radu kde som spravil chybu. Ďakujem.

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.304 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu