× Pokec o čomkoľvek

Amiko Alien2 - Nastavení motoru, Spark, Enigma, Setting, atd

Viac
21 feb 2014 23:45 #8280 od Radovan111
Ano pane inženýre, už se chytlo,
takže na levo mám tu flešku a na pravo je taková obálka a možnosti o Amiko a já teda přetáhnu z leva do prava do té tabulky co je Amiko- to je jedno kde- nebo do nějakých souborů co tam jsou
pak se objeví přenášení etc tuxbox
přenéstjako satellites.xml dám ok a objeví se tabulka z přepsat, přepsat vše, přeskočit,

storno přeskočit vše, přejmenovat, navázat, a navázat vše- prosím co mám zvolit?

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
21 feb 2014 23:50 #8281 od ZdenekMi
Zvolte "přepsat" a soubor by se měl překopírovat. Poznáte to podle velikosti souboru.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 feb 2014 23:53 #8282 od Radovan111
Mám to asi špatně pane inženýre, protože jsem zapoměl napsat že nahoře v té tabulce je

Cíl již existuje satellites.xml- chcete ho přepsat? To asi není dobře

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
21 feb 2014 23:58 #8283 od Radovan111
Dal jsem přepsat, a zase totak rychlo proběhlo ta tabulka zmizla, ale víte co jsem si všiml- než ten internet zdechl- tak to tak pomalu přenášelo a pak to přerušilo a napsalo nelze dokončit- takže si myslím že předtím to asi nahrávalo do přístroje, ale teď zas asi ne zkusím ho zrestartovat a není to tam zas jsou tam jenom ty čtyři družice co byly z továrny nastavené a nic víc, mrzí mě to ještě to budu muset někde nastudovat :( :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
22 feb 2014 00:12 #8284 od ZdenekMi
To překopírování bude rychlé, protože soubor je poměrně malý.

Zkuste ještě jednu věc.

Znovu soubor do boxu nakopírujte a pak ho úplně vypněte zadním vypínačem a znovu zapněte.
To je už jediné co mě napadá ještě vyzkoušet. Jinak už opravdu netuším, proč se změna souboru neprojeví.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
22 feb 2014 00:16 #8285 od Radovan111
To dělám pane inženýre furt, protože se dozadu k boxu k vypínači nedostanu.

Nevadí tak za všechno moc děkuji zatím a přeji Vám dobrou noc

Děkuji Vám Radovan- já se ještě teď zkusím podívat někde jestli něco nepíšou :) :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
22 feb 2014 17:14 #8308 od Radovan111
Hezký den Vážený pane inženýre, vážení přátelé,
tak jsem to studoval, vyhledával aj na konkurenčích forech, a na nic jsem bohužel nepřišel,

akorát na jednom foru bylo napsáno, že snad by to šlo ten soubor dostat do příjmače přes nějaký Hyperion3.

Prosím co je to za operační systém- zatím jsem ani nenalezl možnost stažení a nevyčetl jsem nikde s jakými typy Enigmí tento operační systém spolupracuje- akorát že spolupracuje s Enigmou2 ale s jakou jesti HDMU, nebo PKT, nebo RSP, nebo PLI, a možná ještě dalších?

A říkal jsem si že se z dovolením zeptám- která ta Enigma2 je nejlepší- jestli se to dá vůbec říct?
A v čem jsou rozdíly mezi těmi Enigmami?
Děkuji a přeji hezký den
Radovan :) :) :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
22 feb 2014 18:47 #8309 od ZdenekMi
Zdravím,

na otázku, která Enigma je nejlepší, podle mě neexistuje odpověď. Existuje celá řada různých verzí a klonů a jejich relevantní porovnání je v podstatě nemožné. V podstatě se ale dá odpovědět tak, že je to ta, která na konkrétním přijímači funguje a uživateli nejvíce vyhovuje.

Obecně máte možnosti omezené tím, jaká Enigma je určená a existuje pro váš box.

Co se týče PKT hyperion v3, tak tato verze na Amiko Alien2 také snad existuje, ale to je tak všechno co vím. Tuto verzi jsem nikdy neviděl (na mé boxy není určena) a jak se chová na Amiko nedokáži bohužel říct.

Zdenek

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
22 feb 2014 18:52 #8310 od Radovan111
Ano pane inženýre, děkuji a teď jsem vyčetl že Hyperion3 je image Enigmy2 PKT :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 feb 2014 22:22 #8351 od Radovan111
Zdravím Vás pane inženýre, Vážení přátelé

Takže jsem nepřišel na to jak dostat do příjmače družice přes WinSCP a nebo Total Comander, ono to sice ukáže že to nahrálo do příjmače ale potom se to v menu příjmače neobjeví, několikrát jsem to zkoušel, ale přišel jsem na to jak dostat do příjmače družice přes Dreamset do Enigmy2

Takže každá družice aby se zobrazila v příjmači tak musí být vyplněný aspoň jeden transpondér u dané družice jinak se družice neuloží v příjmači- bez transpondéru!!! To jsem nevěděl a pořád jsem nahrával družice bez transponderu a proto to nenahrálo
Akorát mě zase vadí že i když jsou v Dremsetu družice popsané- tak prostě v příjmači se zobrazují- ne teda název družice, ale např místo názvu družice tak se zobrazí jenom toto:

např. NSS 9 (177.0W) tak se zobrazí pouze jen 177.0Západní Programy
177.0 Poskytovatelé
177.0 Nové programy

Dále nevím u spoustu družic a i v přednastavených co byly v Dreamsetu- neodpovídají transpondéry tak jsem se chtěl zeptat jak správně vyplňovat tabulku a přidávat transpondery

<satellites>
<sat name="NSS 9 (177.0W)" flags="0" position="-1770">
<transponder frequency="3792000" symbol_rate="2048000" polarization="1" fec_inner="2" system="1" modulation="1"/>

takže prosím např.
jak se vyplňuje transpondér frekvence

3792000 a nebo jenom 37920 ? A nebo to je jedno?
symbol rate 2048000 a nebo stačí 20480? a nebo je to jedno?
dál prosím když je polarization 1 tak jak se to zapisuje do tabulky?
Fec 2- to je jako 2/3?
System1?
Modulation 1?

Já tu tabulku tu neumím vložit s toho Dreamsetu
Ale je tam
co nevím tak polarization- buď Hor, nebo Vert- ale zde je č.1 tak co se tam nastavuje?
fec- to je 2 jako 2/3?
Transponder ID ?
Network ID?
Inversion?
System?

A dál jsem si říkal že ten Dreamset nejede ve Sparku
V Enigmě mě funguje ten Dreamset ale ve Sparku tam když ho chci ten příjmač přihlásit tak napíše mě to v počítači

ERROR Warning a prosím tam je jaké heslo root?

Teď tu mám v boxu Spark, vše jsem ponastavoval a aj motor už mě funguje- přejíždí z družice na družici, bude chtít trochu asi ještě seřídit, ale fungujem hezký večer

Akorát ty transpondéry některé neodpovídají co jsou v příjmači

Já jsem si vytisknul tu sjetinu a budu ty družice teď kontrolovat
A nevíte jak se prosím otevírá ten spark Editor1.7-to bych ještě vyzkoušel, Přeji Vám hezký večer

Radovan :) :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
24 feb 2014 22:59 #8354 od ZdenekMi
Zdravím,

přidávat transpondéry určitě ne modifikací přímo zdrojového souboru. Ale zase třeba v Dreamsetu, kde je možné nový TP přidat.

Heslo pro Spark by mělo být: root

SparkEditor - spustí se jen SparkEditor1.7.exe, který je v zip souboru.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
24 feb 2014 23:36 #8355 od Radovan111
Děkuji pane inženýre
takže prosím např.

Frequency 3792000 a nebo jenom 37920 ? A nebo to je jedno? Se vyplňuje?
Symbolrate 2048000 a nebo stačí 20480? a nebo je to jedno?
Polarization 1 tak a tady se vyplˇmuje prosím jak?
Fec 2 takže co prosím zde - když je 2 tak jsou to 2/3?

System 1 takže to je prosím Transponder ID?

A modulation 1 to je vlastně Inversion a nebo prosím ?

Takže to by bylo toto,
a ještě pane inženýre zkouším ten spark editor 1.7 to nejde spusti v počítači? :) :)

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

  • ZdenekMi
  • ZdenekMi-ov Avatar Autor témy
  • Offline
  • Moderátor
  • Moderátor
  • Čas je pouhá iluze, zdravím Vás :-)
Viac
24 feb 2014 23:57 #8356 od ZdenekMi
Pokud to budete vyplňovat jako nový transpondér do Dreamsetu, tak podle vzoru transpondéru 12109 z 23,5 (viz. obrázek).



Prostě vyplníte parametry tak, jak jsou pro daný transpondér definované.

Jak se jednotlivé položky mapují na XML strukturu souboru satellites.xml nevím, protože tak jsem to nikdy nenastavoval a ručním zásahem do souboru si ho tak na 99% poškodíte a pak nebude fungovat. Takže touto cestou bych nešel.

Každopádně asi nejjednodušší je si nechat vygenerovat soubor se všemi satelity i jejich transpondéry v Dreamsetu, protože se to generuje z KingOfSat a udaje by měly být ty nejaktuálnější.

Případně bych si pak jednotlivé transpondéry už přidal přes menu přijímače.

Zdeněk

Ing. Zdeněk Mihula
Vu+ Ultimo 4K, Vu+ Solo 4K, Dreambox DM920 UHD
:woohoo: Navštivte nás: Veřejná skupina fanoušků UHD 4K
Prílohy:

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
06 mar 2014 17:59 #8606 od Radovan111
Srdečně zdravím Vás pane inženýre, Vážení přátelé.

Několik dní jsem manuálně tedy ručně vyplňoval transpondéry na družicích, v Dreamsetu a vždy jsem je ukládal Save As, vždy každý den mě to ten soubor šel otevřít, a dnes až už mám skoro všechny transpondéry vyplněné skoro ve všech družicích tak dnes jsem soubor nemohl otevřít- víte kolik mě to dalo práce, a snad se to nemohlo vymazat.
Prosím tedy jak ho mám ten Dreamset otevřít?
Mockrát Vám děkuji a přeji hezký den Radovan :( :(

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Viac
07 mar 2014 14:26 - 07 mar 2014 14:27 #8628 od Radovan111
Zdravím Vás hezký den,
ještě prosím nesetkal jste se někdo s tím, že by Vám program Dreamset nešel otevřít a napsalo Vám to
Program Settings Editor Enigma 1, 2, neutrino Triple Dragon přestal pracovat

Jedná se mě o to, že jsem skoro asi tři týdny ručně vyplňoval jednotlivé transpondéry a družice přes Dreamset, protož v tom Dreamsetu je možné pouze vygenerovat družice přes King of Sat, což jsem přišel na to že ten King of Sat je hodě nepřesný

Vždy jsem řádně je uložil přes Save AS, program mě šel normálně otevírat každý den a doplnoval jsem transpondéry, a až jsem je měl skoro hotové, spoustu transpondérů ručně vyplněných, tak jsem ještě včera chtěl vyplnit zbytek a program již nešel otevřít.

Poprosil jsem včera pana inženýra Zdenka a jemu velký dík, ale bohužel nepodařilo se

Takže dnes jsem volal všude možně na firmy na záchranu dat, ale když jsem jim řekl, že mě normálně HDD funguje tak mě bylo řečeno, že vada nebude v HDD ale někde v tom programu

Dreamset, takže nevím co s tím, znovu to dělat už nebudu, protože jestli ten program Dreamset má jen určitou kapacitu?
Nevíte prosím náhodou zda ten program má nějakou určitou kapacitu, a pak jak ji překročím, tak spadne a udělá to takovýto bordel.

A nebo ten Dreamset je taky nějaký šmejd software? Už k němu nemám důvěru.

Prosím nevíte neexistuje něco čím bych ty data mohl zachránit- samozřejmě to zaplatím

Nevím jestli jsem ho ten soubor správně zde přiložil.
Takže ten soubor tu ani nelze přiložit jak čtu.

Děkuji Vám a přeji hezký den
Radovan
Posledný krát upravené:07 mar 2014 14:27 Radovan111

Prosím Prihlásiť alebo Registrácia pre zdieľanie konverzácie.

Čas vytvorenia stránky: 0.258 sekúnd
Funguje na Kunena fórum
Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu